Vodafone lansează serviciul Transfer Conţinut

Incepand de marţi, utilizatorii serviciilor prepaid sau postpaid ai Vodafone România  îşi pot transfera, indiferent de reţea, în condiţii de siguranţă şi confidenţialitate, informaţiile dintr-un telefon vechi într-un nou terminal, prin intermediul serviciului Vodafone Transfer Conţinut.
Laurenţiu Matache
14 feb. 2012, 10:39
Vodafone lansează serviciul Transfer Conţinut

Serviciul, oferit gratuit clienţilor Vodafone, este disponibil în reţeaua de magazine ale operatorului.

Astfel, la achiziţionarea unui nou telefon, schimbarea acestuia sau la simpla partajare de informaţii cu o persoană apropiată, utilizatorii îşi pot transfera, într-un mod facil, contactele, mesajele, fotografiile, clipurile, muzica, tonurile de apel şi aplicaţiile din vechiul terminal. De asemenea, serviciul poate fi utilizat şi pentru a păstra pe un alt dispozitiv un back-up al informaţiilor din telefon.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Ce diferență uriașă de vârstă există între Simona Halep și noul său iubit, Dorin Mateiu. Milionarul e mult mai mare
Capital.ro
Curs valutar joi, 11 iunie. Cât valorează astăzi euro, dolarul și francul elvețian. BNR a publicat datele oficiale
Playtech.ro
Unde ai voie să amplasezi o fosă septică. Regulile pe care trebuie să le respecți pentru a evita amenzile
Adevarul
„Situația din Crimeea ajunge și la noi”. Mesaje de panică privind lipsa de combustibil puse de ruși pe internet
wowbiz.ro
Emil Gânj, condamnat definitiv la închisoare pe viață! Avocatul familiei victimei: „Despăgubirile vor fi imputate statului roman”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incredibil ce a descoperit o familie din Botoșani în pâinea cumpărată de la magazin. A depus imediat plângere la Protecția Consumatorului
iamsport.ro
A fost nevoit să renunțe la națională pentru că a refuzat să devină membru de partid: ”Se făceau presiuni mari și nu am acceptat!”
MediaFlux
Recrutare masivă în Armata Română. Anunțul Ministrului Apărării
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți