Voluntari – Viitorul 1-2 în etapa a 20-a din Liga 1. Hagi urcă pe podium. VEZI CLASAMENTUL

Viitorul s-a impus, luni, la Voluntari, 2-1 în ultimul meci din etapa a 20-a a Ligii 1. Trupa lui Gică Hagi a revenit de la 0-1 şi a câştigat cu un gol marcat în minutul 89.

09 dec. 2019, 20:03

Voluntari – Viiitorul a fost 0-0 la pauză, iar cele două echipe s-a întrecut în goluri spectaculoase în repriza a doua. Struna a deschis scorul pentru FC Voluntari, marcând în minutul 66. Fundașul dreapta a marcat cu un șut de la 20 de metri, din voleu. Viitorul a egalat rapid, prin Rivaldinho. Atacantul brazilian a marcat cu capul, din 10 metri. Reușita victoriei a venit în minutul 89. Viitorul a scăpat cu patru jucători pe contraatac, iar Louis Munteanu a marcat cu un șut frumos, de la marginea careului.

După această victorie, Viitorul are 35 de puncte, cu 5 mai puțin decât liderul Astra. FC Voluntari rămâne ultima din Liga 1, cu 8 puncte.

VOLUNTARI – VIITORUL 1-2 (1-1)

Strună 66 / Rivaldinho 70, L. Munteanu 89

Voluntari: Rîmniceanu – Struna, Balaur, Armaş, Al. Vlad – Căpăţînă, Gorobsov, Laidouni – I. Gheorghe (Ebralidze ‘7), Ţiră (Papazoglou ’75), Măţan (Costin ’64). Antrenor: Cristiano Bergodi.

Viitorul: Căbuz – Boboc, Ţîru, Ghiţă, De Nooijer – Ciobanu (Matei ’70), Artean, Houri – Rivaldinho, Iancu (L. Munteanu ’70), Ganea (Dulca ’46). Manager tehnic: Gheorghe Hagi.