WIMBLEDON 2016. Sorana Cîrstea, UMILITĂ de Petra Kvitova. Simona Halep joacă JOI

WIMBLEDON 2016. Sorana Cîrstea a fost eliminată, miercuri, în primul tur de la WIMBLEDON 2016, după ce a fost învinsă în două seturi, 6-0, 6-4, de Petra Kvitova. meciula  durat doar 54 de minute.

29 iun. 2016, 17:35

WIMBLEDON 2016. Sorana Cârstea a început dezastruos meciul şi a pierdut primul set în doar 15 minute, după care a echilibrat partida. Petra Kvitova a reuşit un singur break în setul secund, la 2-2, însă a fost suficient pentru a tranşa partida în minim de seturi.

WIMBLEDON 2016. Din cauza ploilor de miercuri, meciul Simona Halep – Francesca Schiavone, din turul al doilea, a fost programat pentru joi.