WIMBLEDON 2018, surprize uriaşe. Simona Halep şi Karolina Pliskova, singurele favorite din Top 10 rămase în concurs

WIMBLEDON 2018. Americanca Madison Keys, locul 11 WTA şi cap de serie numărul 10, a fost învinsă, vineri, cu scorul de 7-5, 5-7, 6-4, de rusoaica Evghenia Rodina, locul 120 WTA, venită din calificări, în turul al treilea al turneului de la Wimbledon.
Iulian Tudor
06 iul. 2018, 13:22
WIMBLEDON 2018, surprize uriaşe. Simona Halep şi Karolina Pliskova, singurele favorite din Top 10 rămase în concurs

UPDATE. Venus Williams, cap de serie numărul 9 a fost şi ea eliminată în turul trei, de către olandeza Kiki Bertens.

WIMBLEDON 2018. Madison Keys, finalistă anul trecut la US Open şi semifinalistă anul acesta la Roland Garros, se alătură şi ea numeroaselor favorite care au părăsit competiţia în fazele inferioare ale turneului, după ce a cedat într-un meci care a durat două ore şi zece minute.

În vârstă de 29 de ani, Rodina, care a trecut şi de Sorana Cîrstea, în manşa a doua, va evolua pentru prima dată în optimi pe iarba londoneză, cu americanca Serena Williams, locul 181 WTA şi cap de serie numărul 25, sau cu jucătoarea franceză Kristina Mladenovic, locul 62 WTA.

Madion Keys era pe partea inferioară a tabloului şi ar fi putut evolua cu Simona Halep, locul I WTA, doar în finală.

Astfel, după cinci zile de întreceri la Wimbledon 2018 dintre jucătoarele din Top 10 WTA au fost învinse Caroline Wozniacki, Garbine Muguruza, Sloane Stephens, Elina Svitolina, Caroline Garcia, Petra Kvitova şi Madison Keys, astfel că au mai rămas în concurs doar Simona Halep (1), Karolina Pliskova (7) şi Venus Williams (9).

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Sora lui Cristiano Ronaldo, atac la adresa colegilor fratelui său: ”Au uitat cum să paseze, cum să recupereze”. Reacție controversată față de Bruno Fernandes
Capital.ro
Alertă pentru părinți! Un produs pentru bebeluși, retras urgent de la vânzare. Există risc de sufocare, iar clienții sunt rugați să îl returneze imediat
Playtech.ro
Dotările pe care trebuie să le aibă hotelurile și pensiunile în funcție de stele și margarete. Așa eviți să plătești pentru servicii inexistente
Adevarul
Propagandiști pro-Kremlin cer pedepse cu închisoarea pentru rușii care au filmat atacul cu drone asupra Moscovei
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Veste tragică în industria muzicii hip-hop. Tay Keith, producătorul lui Travis Scott, a fost găsit fără suflare la 29 de ani
iamsport.ro
”Selymeș nu a primit Mercedes pentru că era ungur?”. Componentul Generației de Aur a spus lucrurilor pe nume: ”Ne-a strâns la hotel”
MediaFlux
Război total în PNL! Partidul și Ilie Bolojan, dați în judecată
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?