Zeci de blocuri din Sectorul 6, fără apă caldă aproape trei săptămâni. Ce explicaţii dă Termoenergetica

Nu mai puţin de 50 de blocuri din Sectorul 6 vor rămâne fără apă caldă, începând de luni, 9 august. Termoenergetica a anunţat că, până pe 24 august, face lucrări pentru a înlocui mai multe conducte din zona de vest a Capitalei.
Razvan Mihalascu
06 aug. 2021, 17:25
Zeci de blocuri din Sectorul 6, fără apă caldă aproape trei săptămâni. Ce explicaţii dă Termoenergetica

Zeci de blocuri din Sectorul 6, fără apă caldă. Compania Municipală Termoenergetica a precizat că opreşte furnizarea de apă caldă pentru a înlocui aproape 40 de metri de conductă de conductă cu diametrul DN 1000 pe Magistrala 1 VEST.

„Compania Municipală Termoenergetica Bucureşti (CMTEB) anunţă, vineri, că începând cu data de 09 august 2021, ora 10.00, se vor desfăşura lucrări de înlocuire a aproximativ 40 de metri de conductă cu diametrul DN 1000, armături de diverse dimensiuni şi a patru compensatori (DN 1000) pe Magistrala 1 VEST, din Sectorul 6 al Capitalei”, a anunţat, vineri, Termoenergetica.

Citeşte şi: Primarul Sectorului 6 declară război Termoenergetica. Edilul, nemulţumit de lucrările de pe una dintre principalele artere din sector: „Pe bune? Vouă nu vă este ruşine?

Zeci de blocuri din Sectorul 6, fără apă caldă aproape trei săptămâni. Unde se fac lucrări

Reprezentanţii Termoenergetica au menţionat că lucrările vor fi efectuate în zona străzii Valea Ialomiţei din sectorul 6.

„Furnizarea apei calde pentru un număr de aproximativ 50 blocuri va fi sistată până marţi, 24 august 2021, ora 24:00. Lucrarea are un specific complex, fiind deosebit de importantă pentru îmbunătăţirea furnizării agentului termic în cartierul Drumul Taberei, în viitorul sezon de încălzire. De asemenea, este important de subliniat că, prin poziţia pe care o are această porţiune de magistrală, lucrările nu pot fi executate decât în perioada de revizie a CET Vest”, a mai transmis compania municipală.

Numerele de telefon Termoenergetica pentru a semnala probleme cu apa caldă

Dispeceratele Companiei Municipale Termoenergetica Bucureşti şi echipele de intervenţie funcţionează în regim permanent pentru soluţionarea oricăror probleme apărute în teren. Pentru informaţii suplimentare, bucureştenii au la dispoziţie numerele de telefon 031.9442 şi 0800.820.002.

Citeşte şi: Nicușor Dan: „Avem 400 de milioane de lei restanță la Termoenergetica”

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Dacă faci atac de panică, folosește acest truc simplu! Te poate calma instant
Fanatik.ro
Cu cine joacă U Cluj în turul 2 preliminar din Conference League după ce a fost eliminată de Dinamo Kiev din Europa League
Capital.ro
Inteligența artificială schimbă modul în care elevii învață. Profesorii recunosc că le este tot mai greu să evalueze cunoștințele reale
Playtech.ro
O nouă taxă de aproape 1 leu pe litrul de carburant, în discuție la nivelul UE. România se opune măsurii
Adevarul
Conflict la vârful puterii în Ucraina. Sîrski îi răspunde lui Fedorov: „Datorită apărării Kievului, astăzi se pot ține briefinguri”. Budanov face un apel disperat la unitate
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O femeie din Galați, găsită fără suflare în casa concubinului ei. Era moartă de două săptămâni
iamsport.ro
Ioan Andone și-a stăpânit cu greu lacrimile! Răzvan Lucescu: ”Pe tata nu îl mai pot suna, dar dacă aș suna pe cineva acum, ar fi nea Ando”
MediaFlux
1.500 de euro lunar pentru tineri. Domeniile disponibile și pentru absolvenții din învățământul profesional și tehnic
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România