Zeci de pasageri răniţi la bordul unui avion care a trecut printr-o zonă de turbulenţe

POeste 30 de pasageri au fost răniţi, miercuri,la bordul unui avion de linie al companiei Etihad Airways, prins în turbulenţe foarte puternice între Abou Dhabi şi Jakarta, a anunţat compania Emiratelor Arabe Unite.
Sânziana Stancu
04 mai 2016, 12:59
Zeci de pasageri răniţi la bordul unui avion care a trecut printr-o zonă de turbulenţe

Zborul EY474 a fost „prin în turbulenţe violenţe şi bruşte aproximativ 45 de minute înainte de  a ajunge la aeroportul Sewokareno Hatta International din Jakarta, a precizat compania Etihad într-un comunicat de presă, ciatat de Le Figaro.

Aparatul Airbus A330-200 a aterizat în final, în siguranţă, pe aeroportul indonezian, iar persoanele rănite au fost preluate de către echipele de salvare aflate la sol. Din 31 de răniţi, 22 au primit tratament medical pentru răni minore, iar 9 au fost transportaţi la un spital local.

Avionul companiei Etihad Airways a fost afectat de turbulenţe în timp ce se deplasa între Abu Dhabi şi Jakarta.

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Scandal uriaș în showbiz! Fiica unei cântărețe din România ar fi fost jefuită de rude în Anglia. A intervenit poliția
Fanatik.ro
Reabilitarea rețelei de termoficare a Bucureștiului, blocată de un privat, în Parcul Tineretului. Decizie disperată a Primăriei Capitalei
Capital.ro
Dispar mașinile pe benzină și diesel? Decizie în UE din 2035. Schimbare privind interdicția motoarelor termice
Playtech.ro
Motivul pentru care zborurile din București sunt mai scumpe decât cele din capitalele alăturate. Diferențele de preț sunt însemnate
Adevarul
„Nu mă duc eu de bună voie”. Un interlop căutat de cinci ani, după ce a desfigurat un tânăr, face live-uri pe TikTok
wowbiz.ro
Lângă cine a apărut Codruța Filip după ce Valentin Sanfira și-a refăcut viața sentimentală. Fotografiile au stârnit reacții în rândul fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Edi Iordănescu a dezvăluit ”informațiile primite pe surse” înaintea eliminării României de la Euro 2024: ”Nu le puteam proba”
MediaFlux
Tradiții în Miercurea Luminată. Cum putem evita „nunta șoarecilor” în casa noastră
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj