A furat o maşină şi a intrat cu ea în gard. Un tânăr din Vrancea a comis patru infracţiuni dintr-un foc

Un tânăr de 25 de ani din Reghiu, judeţul Vrancea, fără permis de conducere, a furat o maşină, s-a urcat la volan, iar când politiştii l-au oprit în trafic a demarat în trombă fără a se conforma semnalor oamenilor legii. În cele din urmă, tânărul a fost prins de politişti după ce a provocat un accident, iar acum este cercetat pentru patru infracţiuni.
Filip Stan
28 ian. 2018, 09:12

"Politiştii din cadrul Poliţiei Municipiului Focşani au efectuat semnal regulamentar de oprire a unui autoturism, care circula pe strada Bicaz din municipiul Focşani. Conducătorul  auto a refuzat să oprească, a accelerat şi a intrat în coliziune cu  gardul unei societăţi comerciale, rezultând doar avarierea autoturismului", au anunţat poliţiştii din Focşani.

În urma verificărilor, aceştia au stabilit că bărbatul de 24 ani, din comuna Reghiu, nu deţine permis de conducere, iar autorizaţia de circulaţie provizorie pentru autoturismul condus de acesta era expirată.

Citeşte şi Urmărire încheiată tragic. Un şofer care fugea de poliţie şi-a ucis prietenul în accident

Poliţiştii l-au testat cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost o concentraţie de 0,63 mg/l alcool pur în aerul expirat. De asemenea, bărbatul este bănuit că ar fi sustras autoturismul.

Tânărul este cercetat pentru patru infracţiuni, “conducerea unui vehicul fără permis de conducere”, “punerea în circulaţie sau conducerea unui vehicul neînmatriculat ”, “conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe” şi ” Furt în scop de folosinţă”.

Politiştii din cadrul Poliţiei Municipiului Focşani au efectuat semnal regulamentar de oprire a unui autoturism, care circula pe strada Bicaz din municipiul Focşani. Conducătorul  auto a refuzat să oprească, a accelerat şi a intrat în coliziune cu  gardul unei societăţi comerciale, rezultând doar avarierea autoturismului„, au anunţat poliţiştii din Focşani.

În urma verificărilor, aceştia au stabilit că bărbatul de 24 ani, din comuna Reghiu, nu deţine permis de conducere, iar autorizaţia de circulaţie provizorie pentru autoturismul condus de acesta era expirată.

Citeşte şi Urmărire încheiată tragic. Un şofer care fugea de poliţie şi-a ucis prietenul în accident

Poliţiştii l-au testat cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost o concentraţie de 0,63 mg/l alcool pur în aerul expirat. De asemenea, bărbatul este bănuit că ar fi sustras autoturismul.

Tânărul este cercetat pentru patru infracţiuni, “conducerea unui vehicul fără permis de conducere”, “punerea în circulaţie sau conducerea unui vehicul neînmatriculat ”, “conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe” şi ” Furt în scop de folosinţă”.

DailyBusiness
Ozzy Osbourne a murit la 76 de ani. Legendarul solist a ținut concertul de adio la începutul lunii iulie
Spynews
Ilona Brezoianu și soțul ei sărbătoresc un an de când au devenit soț și soție. Ce a transmis jurata de la Te cunosc de undeva: "Abia aștept..." | FOTO
Bzi.ro
Felix Baumgartner nu poate fi momentan înmormântat! Ancheta a luat o întorsătură neașteptată și ies la iveală detalii-cheie
Fanatik.ro
Mihai Morar, atac dur la PRO TV și VOYO, după Shkendija – FCSB: ”Transmisia e proastă. Nu vă plătesc niciun ban”
Capital.ro
Călin Georgescu nu se oprește. Anunțul făcut azi, 23 iulie: Din frică...
Playtech.ro
Toscana de România e la doar o oră de București. Drumul Vinului poate deveni perla turismului românesc
DailyBusiness
Nicușor Dan, reacție după ce 60% dintre români spun că Nicolae Ceaușescu a fost un lider bun. „Mă îngrijorează profund”
Adevarul
Spyder vs Iron Dome. Ce scut antiaerian cumpără de fapt România cu 2 miliarde de euro. Confuzia ministrului Apărării
wowbiz.ro
Mihaela Rădulescu face dezvăluiri tulburătoare în premieră, după finalizarea autopsiei lui Felix Baumgartner: „Eram convinsă că nu suferise un infarct” Detalii ȘOC din anchetă
Spynews
A murit „prințul adormit” al Arabiei Saudite! A fost în comă timp de 20 de ani, în urma unui accident de mașină, în Londra
Spynews
Pepe își sărbătorește ziua de naștere! Cum l-au surprins copiii! Artistului nu i-a venit să creadă | VIDEO
Evz.ro
Anul școlar, în pericol. Sindicaliștii nu vor norma 20 de ore pe săptămână
Ego.ro
Ce au observat experții, la aparițiile fiului cel mic al lui Kate Middleton și al Prințului William
Prosport.ro
„Indecento!”. Imaginile cu Georgina Rodriguez la biserică au declanşat un tsunami de comentarii negative
kanald.ro
BREAKING NEWS Ozzy Osbourne a murit la 76 de ani
Cancan.ro
Bombă în showbiz! Betty Salam și Cătălin Vișănescu au divorțat la notar! CANCAN.RO are imaginile în exclusivitate
Playsport.ro
Ce au găsit procurorii DNA în curtea lui Piedone. A atras imediat...
Capital.ro
Taxa care îi sărăcește pe români, impusă de UE. Mulți nu știu că o plătesc: Povara este repartizată inechitabil și unilateral
StirileBZI
România, în linia întâi? Ministrul de Externe ne îndeamnă să sprijinim Ucraina în conflictul cu Rusia
Prosport.ro
Românca i-a zăpăcit pe milioane de fani britanici, iar la final a devenit virală
stirilekanald.ro
VIDEO „Era sânge de sus până jos” O femeie de 35 de ani și-a înjunghiat fostul soț din gelozie
Anunț despre PUNCTUL DE PENSIE! Este răsturnare totală de situație. SURPRIZă pentru toți pensionarii din România
MediaFlux
Se oferă ajutor financiar de până la 300.000 de euro
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
ANPA scapă nepedepsită: 1,86 milioane lei pierduți, prejudiciul nerecuperat și dosarul penal clasat!