CRAIOVA – VOLUNTARI 3-1 în etapa a 19-a din LIGA 1. Oltenii urcă pe PODIUM

CSU Craiova a învins, luni, pe FC Volntari, scor 3-1 în etapa a 19-a din Liga 1.

10 dec. 2018, 14:38

Voluntari a deschis surprinzător scorul în minutul 11, după ce Gadze a reluat spectaculos de la marginea careului. Oltenii au revenit în joc până la pauz. Koljici a marcat cu capul, din careu, în minutul 26. Mitirță a făcut 2-1 în ultimul minut al primei reprize, marcând din penalty. După pauză, Voluntari a forțat egalarea, dar pe final, în minutul 90+1, Nuno Rocha a marcat pe contraatac și a stabilit scorul final.

CRAIOVA – VOLUNTARI 3-1 (2-1)

KOLJIC 25, MITRIŢĂ 45+3, NUNO ROCHA 90+1 / GADZE 11

CSU Craiova: Pigliacelli – Martic, Donkor, T. Ferreira, Bancu – Cicâldău, Mihăilă – Meza Colli, Mitriță, Mateiu – Koljic. Antrenor: Devis Mangia.

Voluntari: Vâtcă – Bucurică, Armaş, Balaur, Vlad – Laidouni, Răuţă – I.Gheorghe, Gazdze, Căpăţână – Tudorie. Antrenor: Cristiano Bergodi.