Rednic a început cu stângul al patrulea mandat la Dinamo. „Câinii”, al cincilea meci fără victorie în Liga 1

Dinamo a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania echipei Dunărea Călăraşi, în epilogul etapei a 12-a a Ligii I. Acesta a fost primul meci oficial pentru antrenorul Mircea Rednic de la revenirea pe banca tehnică a dinamoviştilor.

22 oct. 2018, 17:28

DINAMO-DUNĂREA CĂLĂRAŞI LIVE VIDEO ONLINE STREAMING DIGI SPORT 1-1 (D. Popa – min. 56 / Mediop – min. 22). La primul meci al lui Mircea Rednic ca antrenor al lui Dinamo (al patrulea mandat), oaspeţii au deschis scorul prin senegalezul Mediop Ndiaye (22).

Dinamo a reuşit egalarea după pauză, prin Daniel Popa (56), introdus în debutul reprizei secunde de Rednic.

Dinamo a avut mai multe ocazii de gol, printre care şi o bară, prin Robert Moldoveanu (89). Echipa antrenată de Dan Alexa a terminat meciul în zece oameni, Alexandru Munteanu fiind eliminat în prelungiri.

Meciul a fost precedat de un moment de reculegere în memoria lui Ilie Balaci, fost jucător la Dinamo în finalul carierei.

Dinamo a ajuns la şase meciuri consecutive fără victorie, două egaluri, patru eşecuri.

Dunărea nu a mai câştigat de patru etape, având o înfrângere şi trei egaluri 1-1.

FC Dinamo Bucureşti – AFC Dunărea Călăraşi 1-1 (0-1), stadion Dinamo – Bucureşti
Au marcat: Daniel Popa (56), respectiv Mediop Ndiaye (22).
Cartonaş roşu: Alexandru Munteanu (Dunărea, 90+2).
Arbitru: Alexandru Tudor (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Ciprian Florin Danşa (Satu Mare); arbitru de rezervă: Ionuţ Coza (Cernica/Ilfov)
Observatori: Sorin Boca (Iaşi) – CCA, Marin Petrache (Săbăreni/Giurgiu) – LPF.