Două autogoluri în trei minute. Performanţă unică a unui fotbalist sud-coreean, în meciul cu Rusia VIDEO

Publicat: Sâmbătă, 07 Octombrie 2017 21:28 // Actualizat: Sâmbătă, 07 Octombrie 2017 21:28 // Sursa: romaniatv.net

Reprezentativa Rusiei a învins, sâmbătă, cu scorul de 4-2, naţionala Coreei de Sud, într-un meci amical în care sud-coreeanul Kim Joo-Young a înscris două autogoluri într-un interval de aproape trei minute.

Jucătorul din Coreea de Sud a trimis mingea în propria poartă în minutele 55 şi 57. În ciuda autogolurilor, Kim a evoluat pe toată durata partidei.

Celelalte goluri ale învingătorilor au fost marcate de Smolov ’44 şi Miranciuk ’83. Pentru sud-coreeni au înscris Kwon Kyung Won ’87 şi Ji Dong-Won ‘90+3.