EUROSPORT LIVE VIDEO SIMONA HALEP – SERENA WILLIAMS 1-6, 6-4, 4-6. Înfrângere onorabilă la Australian Open

Simona Halep, locul I WTA, a fost învinsă, luni, cu scorul de 6-1, 4-6, 6-4, de americanca Serena Williams, locul 16 WTA şi cap de serie numărul 16, în optimile de finală ale Australian Open. Aceasta a fost a noua victorie a americancei de 37 de ani, câştigătoare a 23 de turnee de grand slam, de şapte ori la Melbourne, în zece meciuri jucate în carieră cu Simona Halep.

21 ian. 2019, 08:40

EUROSPORT LIVE VIDEO SIMONA HALEP – SERENA WILLIAMS, game, set şi meci pentru Serena.

EUROSPORT LIVE VIDEO SIMONA HALEP – SERENA WILLIAMS în timp real

EUROSPORT LIVE VIDEO SIMONA HALEP – SERENA WILLIAMS 1-6, 6-4, 4-6, Serena reuşeşte break

EUROSPORT LIVE VIDEO SIMONA HALEP – SERENA WILLIAMS 1-6, 6-4, 3-3, Halep începe bine setul decisiv

EUROSPORT LIVE VIDEO SIMONA HALEP – SERENA WILLIAMS 1-6, 6-4, Halep câştigă setul secund

EUROSPORT LIVE VIDEO SIMONA HALEP – SERENA WILLIAMS 1-6, 4-3, setul doi este mai echilibrat

EUROSPORT LIVE VIDEO SIMONA HALEP – SERENA WILLIAMS 1-6, momente grele pentru Simona

EUROSPORT LIVE VIDEO SIMONA HALEP – SERENA WILLIAMS 1-1, două break-uri în debutul meciului

„Cu siguranță voi vorbi cu Serena. Nu știu dacă va avea nevoie de ajutorul meu, dar dacă o să aibă, voi fi acolo pentru ea”, a spus Venus Williams, într-o conferință de presă.

Simona Halep și-a stabilit tactica pentru duelul infernal cu Serena Williams, din optimile de la Australian Open. Numărul unu mondial vrea să o alerge cât mai mult pe adversara ei, precum a făcut și cu Venus Williams, în turul 3 (6-2, 6-3).

”Trebuie să joc la fel ca în meciul cu Venus. Trebuie să fiu agresivă și să o mișc pe teren. Voi da totul. Nu mă voi gândi atât de mult la acest meci. Trebuie să fiu naturală și pozitivă”, a spus Halep, la conferința de presă.

Simona şi Serena s-au întâlnit până acum de nouă ori, americanca obţinând opt victorii. Singurul succes al Simonei, unul categoric, cu 6-0, 6-2, s-a întregistrat la Turneul Campioanelor în 2014. În finala competiției, Serena și-a luat revanșa (6-3, 6-0).