FCSB – DINAMO KIEV 1-1. Hora a marcat la debut. FCSB: trei amicale, trei remize în Spania

FCSB a terminat la egalitate, miercuri, ultimul amical al acestei ierni, scor 1-1 cu Dinamo Kiev. Ioan Hora a înscris la debutul pentru FCSB.

23 ian. 2019, 16:59

FCSB a avut marile ocazii în prima repriză prin Raul Rusescu. A doua parte a jocului a fost mult mai ștearsă, însă prelungirile partidei au fost incendiare. Primii care au punctat au fost ucrainenii. Sidcley l-a învins pe Bălgrădean dintr-o lovitură liberă de la mare distanță, însă Hora, intrat în minutul 72, a adus un egal la ultima fază.

Gigi Becali anunţă transferul la FCSB al unui jucător din NAŢIONALA ROMÂNIEI. „Selecţionerul mi-a zis că e foarte bun”

FCSB a mai disputat două meciuri amicale,  0-0 cu FC Lucerna și 2-2 cu Shanghai Shenua.

FCSB – Dinamo Kiev 1-1 (0-0)

Hora 90+4 / Sidcley 90

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Planic, L. Filip, jr. Morais – Nedelcu – Man, Stoian, Fl. Tănase, Fl. Coman – Rusescu. Rezerve: A. Vlad, Bălașa, Moruțan, Momcilovici, Dumitru, M. Roman I, Moldovan, I. Hora, Toma, Al. Stan, F. Teixeira
Antrenor: Mihai Teja.

Dinamo Kiev: Makhankov – Kravchenko, Burda, Shabanov, Pivaric – Tche Tche, Andriyevskyi – Shaparenko, Tsitaishvili, Tsygankov – F. Sol. Antrenor: Alyaksandr Khatskevich