Gigi Becali, anunţul pe care nimeni nu îl aştepta după remiza Stelei cu Sparta

Steaua a remizat în deplasare, scor 1-1, cu Sparta Praga în turul trei preliminar al Ligii Campionilor. Calificarea în playoff se va decide la Bucureşti, pe Arena Naţională. Gigi Becali nu a fost mulţumit de evoluţia Stelei.

26 iul. 2016, 20:05

„Stanciu era singur şi nu avea cu cine juca. Lui Aganovic îi era frică de minge. Lui Tudorie îi era fircă că îl mişcă. Moncilovic s-a mai mişcat pe acolo. Am vorbit cu Mihai la pauză şi i-am spus că Sparta nu e echipă care să ne bată. I-am spus că dacă intră Popa o să-i depăşim. Făceam scor cu ei dacă jucau Hamroun şi Popa din primele minute. Nu avem cu cine să jucăm. Ei au stat la poarta noastră, au avut ocazii, dar nu datorită unui joc elaborat. Ei nu au avut nimic cu ce să ne depăşească. Puteţi să uitaţi de Steaua 3-4 ani dacă îl dau şi pe Stanciu. La revedere cu Steaua. Putem să jucăm fotbal la locul 3-4. Nu mai avem nici un fel de şanse în Europa fără el. Nu îmi fac griji pentru că nu au cum să ne bată la Bucureşti. Hamroun a fost penalizat la meciul ăsta, dar nu înseamnă că îl dăm afară. Doar nu suntem proşti să îl ţinem pe bară. El va juca în campionat şi în celelalte meciuri. Dacă o să vină o echipă să îmi dea 5 milioane pe el? O să muncească pentru banii pe care îi primeşte. E nevoie de Hamroun, trebuie să joace! Aganovic şi Tudorie nu fac faţă. Nu poţi cîştiga la fotbal dacă nu ai valoare. Cînd ajungea mingea la Tudorie şi la Aganovic se stingea focul. Trebuie să mai cumpăr jucători, nu se mai poate.