Irina Begu merge mai departe la Australian Open. Andreea Petkovic a abandonat după ce s-a prăbuşit pe teren

Andrea Petkovic s-a văzut nevoită să abandoneze, astfel că Irina Begu este în turul II la Australian Open.

14 ian. 2019, 08:40

Momente de panică în partida dintre Irina Begu și Andrea Petkovic, din primul tur, de la Australian Open. În setul al doilea, la scorul de 6-7, 4-3, 40-30, adversara sportivei noastre s-a prăbușit pur și simplu pe teren, după ce a returnat. După ce a primit îngrijiri medicale 10 minute, germanca a abandonat, astfel că Irina Begu s-a calificat în turul II la Melbourne.

Petkovic (63 WTA), a primit ulterior îngrijiri medicale, dar în acest moment nu se știe cauza acestui incident nefericit. Temperatura de la Melbourne era de 28 de grade Celsius, la ora partidei, deci este puțin probabil ca sportivei din Germania să i se fi făcut rău din cauza căldurii.

Medicii care au intrat pe teren i-au luat pulsul și tensiunea Andreei Petkovic, care a fost dusă la scaunul ei. Andrea Petkovic s-a văzut nevoită să abandoneze, astfel că Irina Begu este în turul II la Australian Open.