JUVENTUS-STEAUA 1-2 în etapa a 7-a din LIGA 1. Penalty ratat de Juventus în minutul 95! VIDEO şi CLASAMENT

JUVENTUS-STEAUA 1-2. Steaua s-a impus, sâmbătă, la Ploieşti, 2-1 cu Juventus, într-un meci din etapa a 7-a a Ligii 1. Steaua a jucat cu rezervele, a fost condusă cu 1-0, a întors rezultatul în prima repriză la 2-1 şi a salvat victoria la ultima fază, când Niţă a apărat penalty-ul lui Călinţaru!

19 aug. 2017, 19:54

JUVENTUS-STEAUA 1-2. Juventus a deschis scorul după numai 12 secunde, când Măzărache a centrat în careu, iar debutantul Artur Jorge a trimis în propria poartă. Roș-albaștrii au egalat în minutul 22, după o lovitură liberă executată de Romario Benzar. Dennis Man a stabilit scorul final în minutul 35, după o pasă foarte bună a lui De Amorim. De altfel, jucătorul venit de la UTA Arad e cel care a înscris golul cu numărul 4.000 în istoria Stelei. Juventus a rămas în 10 oameni în minutul 72, când Carabela a văzut al doilea cartonaș galben pentru că a șutat nervos în minge după fluierul arbitrului.

JUVENTUS-STEAUA 1-2. La ultima fază a meciului, Nedelcu a comis un henț în careu și arbitrul a dictat lovitură de la 11 metri. Călințaru a executat lovitura de pedeapsă, a încercat să trimită o „scăriță peste Niță”, dar portarul roș-albaștrilor a apărat fără nici o problemă!

JUVENTUS – STEAUA 1-2 (1-2)

Au marcat: ARTUR JORGE 1a / R. BENZAR 12, MAN 34 VIDEO GOLURILE AICI

Juventus: R. Stoian – Călințaru, Wallace, Benga, Carabela – Mihăescu – Al. Zaharia (69 C. Petre), Sesar, Băjenaru (77 Bărbulescu), Stoenac (46 Dzalamidze) – Măzărache.

Steaua: Niță – R. Benzar, Nedelcu, Artur Jorge, Pleașcă – Pintilii, Filip (62 Budescu) – Man (81 Grecu), D. Benzar (46 Achim), De Amorim – Gnohere.

MIN 90+5: Nedelcu face henţ în careu, se dă penalty, dar Niţă se prinde de „scăriţa” lui Călinţaru şi prinde uşor mingea!

MIN. 34: GOL STEAUA! A marcat Man! JUVENTUS – STEAUA 1-2!

MIN. 22: GOL STEAUA! R. Benzar a executat perfect o lovitură liberă de la 25 de metri! JUVENTUS – STEAUA 1-1!

MIN. 1: GOL JUVENTUS! Artur Jorge a marcat în proprie poartă la debut, în secunda 12! JUVENTUS – STEAUA 1-0!