LIGA EUROPA: Manchester United a suferit o nouă umilinţă. Ce au făcut românii

LIGA EUROPA LIVE VIDEO. Joi, de la orele 20.00 şi 22.05 au început 15 partide contând pentru prima manşă a 16-imilor de finală ale Ligii Europa. Partida Fenerbahce Istanbul - Lokomotiv Moscova s-a disputat joi şi a fost câştigat de turci cu 2-0.

18 feb. 2016, 16:56

LIGA EUROPA LIVE VIDEO. Marea surpriză a zilei de Liga Europa a fost înfrângerea suferită de Manchester United, scor 1-2, în Danemarca, pe terenul lui Midtjyland. Paul Onuachu a fost cel care le-a adus nordicilor o victorie istorică, în timp ce Louis Van Gaal se afşă tot mai aproape de demitere.

Ciprian Tătărușanu (30 de ani) a jucat toate minutele pentru Fiorentina în meciul din șaisprezecimileEuropa League cu Tottenham.

Partida s-a terminat la egalitate, 1-1. Tătărușanu a avut o evoluție destul de bună, dar a fost învins în minutul 37, de Chadli, din penalty.

Italienii au egalat în minutul 59 prin Bernardeschi. Returul acestei duble manșe se va juca săptămâna viitoare.

Într-un alt meci din aceeași fază a competiției (Villarreal -Napoli 1-0), Vlad Chiricheș a fost și el integralist pentru oaspeți.

Deși nu s-a evidențiat cu nimic, Chiricheș a făcut un meci sigur, însă nu l-a putut opri pe Denis Suarez în minutul 82, când acesta a marcat golul victoriei spaniolilor.

Ștefan Radu de asemnea a fost și el integralist pentru Lazio în meciul cu Galatasaray.

Echipa sa a remizat în deplasare, scor 1-1. Sabri Sarioglu a deschis scorul în minutul 12, însă Milinkovici Savici a egalat în minutul 21.

• Galatasaray – Lazio 1-1 (Sarioglu 12 / Milinkovic-Savic 21) * Ştefan Radu e titular pentru Lazio
  • Olympique Marseille – Athletic Bilbao 0-1 (Aduriz 54)
  • Şahtior Doneţk – Schalke 04 0-0
  • FC Sion – Braga 1-2 (Konate 54 / Stojiljkovic 13, Silva 61)
  • Sparta Praga – FC Krasnodar 1-0 (Julis 64)
  • Sporting Lisabona – Bayer Leverkusen 0-1 (Bellarabi 26)
  • Valencia – Rapid Viena 6-0 (Mina 4, 25, Parejo 10, Negredo 29, Gomes 35, Rodrigo 89)