Mihai Stoica pune paie pe foc în scandalul Pandurii-Steaua. Declaraţii DURE

Mihai Stoica va ocupa, de vineri, funcţia de director sportiv la Steaua, dar a făcut deja primele declaraţii oficiale.

31 mart. 2016, 09:16

Mihai Stoica  a comentat incidentele de la meciul Pandurii – Steaua şi susţine că golul victoriei a venit după un penalty acordat corect de Marius Avram.

„Crăciunescu a arbitrat finală de Champions League. Dacă îmi aduc aminte bine, Porumboiu a fost al 4-lea cel mai bun oficial.

Porumboiu știe foarte bine că a fost penalty. Probabil are o problemă. Cum să spui că n-a fost penalty când Hora are o intervenție gen Virgil Căruțașu (n.r baschetbalistul român). În minutul 22, noi trebuia să avem penalty.

Săpunaru se acuză în momentul în care rămâne în fandare. A fost o intrare a la Ana Maria Brânză. Probabil aveam 1-0 în minutul 22. A fost la fel ca la meciul cu Spania. El a zis că dacă francezul nu dă penalty, poate să facă faulturi cât cuprinde”, a spus Mihai Stoica la Digi Sport.