ROMANIA – TURCIA 2-0. „Dublă” Grozav: Contra îl bate pe Lucescu GOLURILE VIDEO

ROMÂNIA - TURCIA 2-0. Echipa națională a României a învins, joi, reprezentativa Turciei, 2-0 (1-0) într-o partidă amicală disputată la Cluj-Napoca, după "dubla" lui Grozav, jucătorul echipei turce Karabukspor.

09 nov. 2017, 20:14

ROMÂNIA – TURCIA 2-0. În prima parte a meciului naționala condusă de Mircea Lucescu n-a contat în joc, iar tricolorii au deschis scorul prin Gicu Grozav, cu 3 minute înainte de pauză. Fotbalistul lui Karabuk a primit o pasă în careu de la Deac și l-a învins pe portarul Turciei.

ROMÂNIA – TURCIA 2-0. Tot Grozav a marcat și golul care a stabilit scorul final în minutul 69. De această dată, pasa decisivă în careu a venit din gheata lui Budescu.

ROMÂNIA – TURCIA 2-0. Pentru România urmează partida amicală cu Olanda, de pe 14 noiembrie, de la ora 21:00.

ROMÂNIA – TURCIA 2-0 (1-0) VIDEO AICI

A marcat: GROZAV 42, 69.

ROMANIA: Pantilimon (71 Niţă) – Săpunaru (75 Bălaşa), Chiricheş, D. Grigore, Toşca – Pintilii, Stanciu (76 Alibec) – Deac (62 Torje), Budescu (72 Bicfalvi), Grozav – Keşeru (66 Keşeru).

TURCIA: Harun Tekin – Ozan Tufan (83 Baris Yardimci), Serdar Aziz, Caglar Soyuncu, Atila Turan – Okay Yokuslu, Selcuk Inan (46 Cengiz Under) – Yusuf Yazici (46 Yunus Malli), Oguzhan Ozyakup, Hakan Calhanoglu (64 Kenan Karaman) – Cenk Tosun.