ROMANIA-ALBANIA 0-1. Eliminare RUŞINOASĂ de la EURO 2016

ROMANIA ALBANIA 0-1. România a pierdut, duminică, meciul cu Albania, 0-1 la Lyon, în Grupa A, şi a fost eliminată de la Euro 2016. "Tricolorii" au terminat pe locul 4, cu un singur punct, după ce au mai jucat cu Franţa, 1-2, şi cu Elveţia, 1-1.

19 iun. 2016, 21:01

ROMANIA ALBANIA 0-1. România a început bine acest meci şi a controlat disputa în primele 20 de minute. Ulterior, Albania a echilibrat disputa şi au început să aibă ocazii. Singurul gol al meciului a venit în minutul în minutul 43. Sadiku a reluat cu capul din 7 metri, după ce Tătăruşanu a ieşit complet greşit. În a doua repriză, România a forţat, iar Albania s-a mulţumit cu păstrarea acestui rezultat. Cea mai mare ocazie din a doua repriză i-a aparţinut lui Andone, care a şutat în bară de la 13 metri.

End Time FINAL. ROMANIA – ALBANIA 0-1. În celălalt meci din Grupa A, Franţa – Elveţia 0-0. CLASAMENT FINAL: 1. Franţa 7p, 2. Elveţia 5p, 3. Albania 3p, 4. România 1p.

83′Substitution schimbare ALBANIA. Iese Basha, intră Cana

77′Substitution schimbare ALBANIA. Iese Lenjani , intră Roshi

76′ – Andone trage în transversală

68′Substitution schimbare ROMANIA. Iese Popa, intră Andone

66′ – Sănmărtean bate în zid o lovitură liberă

58′Substitution schimbare ALBANIA. Iese Sadiku, intră Balaj

57′Substitution schimbare ROMANIA. Iese Alibec, intră Torje

55′ – Alibec se accidentează, se pare că este vorba despre o propblemă la ligamente

54′Yellow card cartonaş galben pentru Măţel

46′Substitution schimbare ROMANIA. Iese Prepeliţă, intră Sănmărtean

Start Time A început repriza a doua a meciului ROMANIA – ALBANIA

End Time PAUZĂ. ROMANIA – ALBANIA 0-1. În celălalt meci din Grupa A, Franţa – Elveţia 0-0. Clkasament: 1 Franţa 7p, 2. Elveţia 5p, 3. Albania 3p, 4. România 1p.

43′ – Goals GOL ALBANIA ! A marcat SADIKI, cu capul, după o ieşire pe sub minge a lui Tătăruşanu ! ROMANIA – ALBANIA 0-1 !

35′ – Tătăruşanu respinge în corner şutul lui Memushaj

17′ – Măţel trage de la distanţă, mult peste poarta lui Berisha

14′ – Alibec a tras din afara careului, dar mingea a trecut pe lângă poartă

8′ – Stancu trimite pe centrul porţii, respinge Berisha

6′Yellow card cartonaş galben pentru Basha

5′ – Hoban şuteaza din afara careului şi Berisha scapă mingea în faţă, dar românii nu profită

3′ – Stanciu trage primul şut al meciului, peste poartă

Start Time A început meciul ROMANIA – ALBANIA.

ROMANIA ALBANIA. Echipele de start:

ROMANIA: Tătăruşanu – Săpunaru, Chiricheş, D. Grigore, Măţel – Hoban, Prepeliţă – Ad. Popa, Stanciu, B. Stancu – Alibec.

ALBANIA: Berisha – Hysaj, Cana, Mavraj, Agolli – Lila, Xhaka, Kaçe, Abrashi, Lenjani – Sadiku.