ROMANIA ELVETIA 1-1 în Grupa A la EURO 2016. Meci decisiv pentru OPTMI cu ALBANIA

ROMANIA ELVETIA 1-1. România a remizat, miercuri, cu Elveţia, 1-1 pe "Parc des Princes" din Paris, în al doilea meci jucat în Grupa A la Euri 2016. În urma acestui rezultat, "tricolorii" sunt obligaţi să bată Albania, duminică, 19 iunie, la Lyon, pentru a accede în optimile de finală, fie de pe locul 2, fie de pe locul 3.

15 iun. 2016, 13:41

ROMANIA ELVETIA 1-1. România a deschis scorul devreme, prin B. STANCU, din penalty, în min. 19, apoi a avut o bară, prin Săpunaru, în min. 28. De aici a început revenirea Elveţiei, care după câteva ocazii ratate a egalat prin MEHMEDI, în min. 56.

End Time FINAL ROMANIA – ELVETIA 1-1

90+3′Yellow card cartonaş galben pentru Embolo

90′ Substitution schimbare ELVETIA. Iese Shaqiri, intră Tarashaj

83′ Substitution schimbare ELVETIA. Iese Dzemaili, intră Lang

83′Substitution schimbare ROMANIA. Iese B. Stancu, intră Fl. Andone

75′Yellow card cartonaş galben pentru D. Grigore

68′ – Embolo are şi el o bună ocazie

65′  – Keşeru reia cu capul, slab

64′Substitution schimbare ELVETIA. Iese Seferovic, intră Embolo

62′Substitution schimbare ROMANIA. Iese Raţ, intră St. Filip

56′ – Goals GOL ELVETIA ! A marcat MEHMEDI ! ROMANIA – ELVETIA 1-1 ! (VIDEO AICI)

52′ – ocazie imensă pentru ROMANIA. Djurou la un pas de autogol la acţiunea lui Torje

50′Yellow card cartonaş galben pentru Xhaka

46′ – Hoban trece pe lângă gol, cu un şut din careu puţin pe lângă poartă

46′Substitution schimbare ROMANIA. Iese Pintilii, intră Hoban

Start Time A început repriza a doua a meciului ROMANIA – ELVETIA

End Time PAUZĂ. ROMANIA – ELVETIA 1-0

39′ – Dzemaili trece pe lângă gol. Ratare mare pentru ELVETIA

37′Yellow card cartonaş galben pentru Keşeru

35′ – o nouă acţiune periculoasă a lui Chicpiu

33′ – Rodriguez execută o lovitură liberă de la 25 de metri, prea slab pentru Tătăruşanu

28′ – bară Săpunaru !

25′ – Chipciu preferă un şut în loc de pasă şi mingea se duce pe lângă poartă

23′Yellow card cartonaş galben pentru Chipciu

22′Yellow card cartonaş galben pentru Prepeliţă

19′ – Converted penalty GOL ROMANIA ! A marcat B. STANCU din penalty ! ROMANIA – ELVETIA 1-0 ! (VIDEO AICI)

18′ – Chipciu este tras de tricou în careu de Lichsteiner. Penalty pentru ROMANIA (VIDEO AICI)

15′ – o nouă ocazie mare a lui Seferovic, care a scăpat singur şi a tras în Tătăruşanu

9′ – Chipciu centrează şi Keşeru reia cu capul spre poartă, fără probleme pentru Sommer

7′ – ocazie uriaşă ratată de Seferovic. Şut din careu, pe lângă poartă

4′ – Dzemaili este blocat de D. Grigore, iar Tătăruşanu evită cornerul

1′ – ELVETIA are lovitura de start în meciul cu ROMANIA