STEAUA-SPORTING 1-5. Dezastru pe Arena Naţională. Vineri, tragerea la sorţi pentru grupele EUROPA LEAGUE

STEAUA-SPORTING 1-5. Steaua a pierdut, miercuri, meciul cu Sporting, scor 1-5, din play-off-ul Champions Legue. Steaua va continua aventura europeană în Europa League.

23 aug. 2017, 20:37

STEAUA-SPORTING 1-5. Sporting a început bine meciul și a deschis scorul în minutul 13, prin Doumbia, care a marcat cu un șut din 6 metri, după o neînțelegere în defensiva stelistă. Echipa lui Dică a egalat rapid, în minutul 20, prin Junior Morais. Alibec a avut o cursă excelentă, a trecut ușor de Mathieu, iar șutul său a fost respins de Patricio. Mingea a ajuns la Junior Morais, care a marcat cu un șut din 7 metri. După pauză, Sporting a avut o evoluție mult mai bună. Portughezii au marcat de două ori, în minutele 60 și 65. Acuna a marcat primul, după o neînțelegere între Niță și fundașii steliști. Gelson a marcat și el, cu un șut în diagonală, de la 20 de metri. Bas Dost, golgeterul portughezilor a marcat cu un șut de la 10 metri, profitând de lipsa de marcaj a fundașilor steliști. Pe final, Battaglia a marcat și el, în minutul 88. După o acțiune prelungită, mijlocașul a reluat din 3 metri, după ce Niță respinsese reluarea lui Dost.

STEAUA-SPORTING 1-5 FILMUL MECIULUI

90′ – FINAL. FCSB STEAUA – SPORTING 1-5!

89′ – GOL SPORTING! A marcat BATAGLIA! FCSB STEAUA – SPORTING 1-5!

81′ – schimbare la FCSB Steaua: iese Alibec, intră Man

80′ – schimbare la Sporting: iese Gelson, intră Bruno Cesar

75′ – GOL SPORTING! A marcat DOST, pe contraatac! STEAUA – SPORTING 1-4!

72′ – schimbare la Sporting: iese Adrien Silva, intră Petrovic

64′ – GOL SPORTING! A marcat GELSON, cu un şut de la 18 metri! STEAUA – SPORTING 1-3!

62′ – schimbare la Steaua: iese Golofca, intră Gnohere

60′ – GOL SPORTING! A marcat ACUNA, după o ieşire neinspirată a lui Niţă! STEAUA – SPORTING 1-2!

59′ – schimbare la Sporting: iese Doumbia, intră Dost

46′ – schimbare la Steaua: iese Budescu, intră Fl. Tănase

45′ – PAUZĂ. STEAUA – SPORTING 1-1!

41′ – cartonaş galben pentru Filip

40′ – Niţă prinde şutul lui Acuna

35′ – cartonaş galben pentru Ov. Popescu

35′ – cartonaş galben pentru B. Fernandes

32′ – Niţă îl blochează pe Doumbia, scăpat singur

20′ – GOL STEAUA! A marcat JUNIOR MORAIS după un şut al lui Alibec respins de portar! STEAUA – SPORTING 1-1!

13′ – GOL SPORTING! A marcat DOUMBIA, din câţiva metri, după o prelungire cu capul a lui Mathieu.  STEAUA – SPORTING 0-1!

7′ – Sporting domină copios

4′ – Larie respinge excelent un contraatac al lui Sporting

1′ – Steaua are prima acţiune periculoasă

1′ – STEAUA – SPORTING a început!

STEAUA SPORTING LIVE VIDEO STREAM ONLINE. Echipele de start la meciul STEAUA – SPORTING

STEAUA: Niţă – Enache, Larie, Momcilovic, J. Morais – Ov. Popescu, L. Filip – Teixeira, Budescu, Golofca – Alibec. Antrenor: N. Dică. Rezerve: Stăncioiu – Gnohere, Fl. Tănase, Pleaşcă, Achim, De Amorim, Man.

SPORTING: Rui Patricio – Piccini, Mathieu, Coates, Coentrao – Battaglia, B. Fernandes – Gelson Martins, Adrien Silva, Acuna – Doumbia. Antrenor: J. Jesus. Rezerve: Salin, Alan Ruiz, Bruno Cesar, Petrovic, Dost, Medeiros, Figueiredo.