Un toreador legendar a fost atacat şi scalpat în arenă, de un taur furios, sub ochii şocaţi ai mulţimii VIDEO

Juan Jose Padilla, un legendar toreador iberic, a suferit multiple răni în timpul unei corrida care a avut loc la sfârşitul săptămânii.
Iulian Tudor
09 iul. 2018, 07:13

Accidentul a avut loc în oraşul Arevalo, din nordul Spaniei. Juan Jose Padilla, în vârstă de 45 de ani şi cunoscut sub numele de "Piratul", ca urmare a faptului că şi-a pierdut un ochi într-o luptă anterioară, a fost luat în coarne de taurul furios, care i-a luat o bucată din scalp până ca animalul să fie distras de la victimă.

Juan Jose Padilla este unul dintre cei mai cunoscuţi toreadori din Spania, primind de-a lungul carierei mai multe distincţii. Totuşi, este şi predispus la accidente, înainte de cel de la Arevalo fiind rănit în alte 38 de lupte. De altfel, aproape că a murit în 2001 când, în timpul unei lupte cu tauri în Pamplona, un taur l-a străpuns în gât. El și-a pierdut un ochi în 2011, după ce un taur l-a împus cu cornul la Zaragoza.

 

Accidentul a avut loc în oraşul Arevalo, din nordul Spaniei. Juan Jose Padilla, în vârstă de 45 de ani şi cunoscut sub numele de „Piratul”, ca urmare a faptului că şi-a pierdut un ochi într-o luptă anterioară, a fost luat în coarne de taurul furios, care i-a luat o bucată din scalp până ca animalul să fie distras de la victimă.

Juan Jose Padilla este unul dintre cei mai cunoscuţi toreadori din Spania, primind de-a lungul carierei mai multe distincţii. Totuşi, este şi predispus la accidente, înainte de cel de la Arevalo fiind rănit în alte 38 de lupte. De altfel, aproape că a murit în 2001 când, în timpul unei lupte cu tauri în Pamplona, un taur l-a străpuns în gât. El și-a pierdut un ochi în 2011, după ce un taur l-a împus cu cornul la Zaragoza.

 

DailyBusiness
Controale ANPC pe litoral. Produse expirate, camere murdare și echipamente uzate în hoteluri și restaurante
Spynews
Cristina Scarlevschi, în lacrimi, la mormântul fiului. Imaginile dureroase făcute publice de ispita de la Insula iubirii: „Gândul la Alex vine cu...” | GALERIE FOTO
Bzi.ro
Medicul care a încercat să-l salveze pe Felix Baumgartner rupe tăcerea. „S-a prăbușit ca o rachetă”
Fanatik.ro
Țara din Europa la fel de tare ca Anglia, Franța, Germania sau Austria, pe care trebuie s-o vizitezi neapărat. Are prețuri mai mici: „Berea e mai ieftină decât apa”
Capital.ro
Ne-a părăsit cea mai iubită actriță. Și-a dedicat viața filmelor. A fost apreciată de toată lumea
Playtech.ro
Apare o nouă monedă în România. Se lansează în circulație peste câteva zile. Ce valoare are și ce simbolizează
Adevarul
„M-a pus să mă dau cu benzină”. Ce a pățit o tânără care s-a așezat pe o bancă proaspăt vopsită și nesemnalizată din Sibiu
wowbiz.ro
Medicul care l-a resuscitat pe Felix Baumgartner face dezvăluiri halucinante: „Am bănuit când am văzut...”. Detaliul pe care l-a observat instant când a început să-i ofere primul ajutor
Evz.ro
Nu face asta în avion. Creezi mari probleme
Prosport.ro
Cristina Roventa, la plajă! Imagini exclusive cu soția lui Alexandru Maxim la piscină
kanald.ro
Încă un adolescent găsit mort în apele Mureșului! Este al doilea copil înecat în mai puțin de 24 de ore
Cancan.ro
Gestul fiului lui Nicușor Dan i-a uimit pe austrieci. Ce le-a spus jurnaliștilor
Capital.ro
Taxă în România dacă folosești Facebook și Instagram. Cine va achita noul abonament de 40 de lei
StirileBZI
România introduce taxarea digitală pe șosele! Contează cât poluezi și cât conduci
stirilekanald.ro
Plutonierul Andy Gimiga, omul care a salvat vieți timp de peste 25 de ani, a murit: „Te vom onora mereu!”
Horoscopul de Azi, 26 Iulie, cu Cristina Demetrescu. Racii primesc amenzi astrale, Leii devin cea mai puternică zodie