FC VOLUNTARI rămâne fără victorie în Liga 1. A remizat cu Botoşaniul, în deschiderea etapei a 5-a

Publicat: Vineri, 07 August 2015 16:27 // Actualizat: Vineri, 07 August 2015 20:33 // Sursa: romaniatv.net

VOLUNTARI-FC BOTOSANI 1-1, în primul meci al etapei a 5-a din Liga 1. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 18, iar gazdele au egalat la jumătatea reprizei secunde, ăprin Adrian Bălan.

VOLUNTARI-FC BOTOSANI 1-1 (A. Bălan - min. 65/Cabrera - min. 18). După acest meci, cele două formaţii devin vecine de clasament. Ilfovenii ocupă locul 8, cu 4 puncte, în timp ce botoşănenii sunt cu o poziţie mai jos şi au 3 puncte.

În acest meci, la FC Voluntari a debutat Daniel Pancu, acesta intrând în teren în minutul 60, în locul lui Călinţaru.

0-1: Cabrera a deschis scorul cu un şut din opt metri;

1-1: Bălan a egalat dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 22 de metri.

FC Voluntari: Balauru - Zaharia, Achim, Novakovici, Pârvulescu - Novac, Maftei - Grigore (Todoran '46), Kone, Călinţaru (Pancu '60) - Bălan (Vâlceanu '77). Antrenor: Bogdan Vintilă.

FC Botoşani: Iliev - Dimitrov, Ngadeu, Miron, Acsinte - Vaşvari, Costin, Cabrera (Croitoru '73) - Batin, Roman (Neziri '83), Martinus (Browne '55). Antrenor: Leo Grozavu.

Cartonaş galben: Todoran '75

Arbitri: Horaţiu Feşnic (central) - Mircea Orbuleţ, Alexandru Cerei (asistenţi) - Sorin Antonie (rezervă)