Silvia Dumitrescu a pierdut lupta cu kilogramele. Cum arată cântăreaţa la 56 de ani

Celebra artistă de 56 de ani a cam pierdut controlul greutăţii, însă vina nu-i aparţine exclusiv, căci, în paralel cu lupta cu kilogramele, mai duce una, cu o boală care îi împiedică glanda tiroidă să funcţioneze corect. Şi, cu toate acestea, Silvia Dumitrescu nu şi-a pierdut speranţa.
Alina Costache
15 aug. 2015, 11:21
Silvia Dumitrescu a pierdut lupta cu kilogramele. Cum arată cântăreaţa la 56 de ani

Împlinită bine după tentativa de a reveni în prima linie a competiţiilor muzicale, prin înscrierea la preselecţiile Eurovision, în 2014, când părea mai în formă decât oricând, Silvia Dumitrescu pare să fi reluat lupta cu kilogramele în plus. Iar bătălia se dă crâncen, căci artista nu ia pauză nici în zilele ei libere, de vacanţă. Aflată la mare, pe ţărmul de la Vama Veche, nonconformista cântăreaţă a anilor ’90 s-a prăjit bine la soare şi, imediat ce a început să se însereze, s-a mobilizat pentru o sesiune de jogging pe nisip, oferind privitorilor un spectacol neaşteptat, scrie libertatea.ro

 

Silvia nu a îmbrăcat vreun echipament special care să o ajute să ardă mai multe calorii, ci a luat-o la pas purtând doar un costum de baie, e drept, întreg, care nu acoperea atât cât s-ar fi căzut într-o astfel de situaţie.

S-a răcorit şi a luat-o de la capăt

Înarmată cu un prosop mic, năduşită şi aprinsă la faţă, boema artistă şi-a încheiat cursa cu picioarele în apă şi privirea în larg. Imediat ce şi-a reglat respiraţia, blonda a luat-o de la capăt. Se vede treaba că Silvia nu se joacă şi chiar are în plan o remodelare corporală.

Din păcate, misiunea ei nu e una uşoară, fiind sabotată de o afecţiune a glandei tiroide cu care a fost diagnosticată acum câţiva ani şi al cărei tratament favorizează acumularea kilogramelor.

DailyBusiness
Nicușor Dan, înainte de Summitul NATO: România cere ca importanța Mării Negre să fie inclusă în declarația finală
Spynews
Casa de la Șușani a Adelei Popescu și a lui Radu Vâlcan pare desprinsă din povești! Nici nu zici că este în România | GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Ce a putut să spună un jucător din Elveția când a aflat că va juca împotriva lui Messi: ”Asta e, pot să…”
Capital.ro
Programul Rabla 2026. Anunț important APIA pentru cei care vor să-și schimbe mașina: Consumatorii trebuie să poată alege liber
Playtech.ro
Amendă de 200 de euro pentru o ținută banală de vacanță. Regula pe care turiștii trebuie să o știe în Italia
Adevarul
Ce au mâncat liderii NATO la dineul oficial de la Ankara. De la mantı și biban de mare la baclava regală cu înghețată de Maraș
wowbiz.ro
Armin Nicoară, filmat în timp ce încerca să sărute o altă femeie! Saxofonistul s-a ales cu un val de critici: „Să îți fie jenă!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ursul care cutreieră pădurile din Snagov și Gruiu a pus autoritățile în alertă. Locuitorii au fost avertizați să evite zonele împădurite
iamsport.ro
S-a înțeles cu FCSB și Florin Prunea a rămas șocat: 'Cel mai bun transfer de până acum din SuperLiga'
MediaFlux
Trump și Zelenski au pus totul la cale. Cum va fi oprit Putin
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?