Un poliţist din Iaşi, acuzat că a bătut un copil bolnav de epilepsie

Părinţii unui copil de 16 ani susţin că un poliţist din Iaşi le-a bătut copilul chiar în postul de poliţie. Băiatul, care este şi bolnav de epilepsie, a ajuns la secţie pentru că ar fi furat o drujbă. După loviturile primite, acesta a fost internat în spital. IPJ Iaşi a deschis o anchetă în acest caz.
Iulian Tudor
14 nov. 2014, 08:58
Un poliţist din Iaşi, acuzat că a bătut un copil bolnav de epilepsie

Un adolescent, epileptic, bănuit că a furat o drujbă a fost bătut de către şeful de poliţie din comuna Cotnari, judeţul Iaşi, în timpul audierilor. Mai mult, acesta spune că a fost luat de pe stradă şi dus la sediu, fără să fie însoţit de unul dintre părinţi. Pentru că nu a spus ce a vrut agentul, minorul a povestit că a fost lovit în cap cu palmele de către şeful Poliţiei din localitate, scrie newspascani.ro.

Totul a pornit de la o declaraţie a unchiului băiatului care şi-a cumpărat o drujbă şi s-a lăudat cu bunul în faţa copiilor. Apoi, la câteva zile, unealta a dispărut.

Oamenii din sat susţin că nu este prima dată când agentul face dreptate cu pumnul. Acum doi ani, un alt bărbat din sat a fost victima furiei poliţistului.

În urma bătăii primite, copilul nu se mai poate odihni noaptea. Părinţii au decis să meargă cu el la spital pentru consiliere psihologică şi tot ei au depus o plângere împotriva poliţistului la Parchetul din Hirlau.

Inspectoratul de Poliţie Iaşi a deschis o anchetă în acest caz.

Citeşte şi Un POLIŢIST din Vaslui, campion la INFRACŢIUNI. Bărbatul a fost condamnat la închisoare

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Neli Lucescu dezvăluie secretul mariajului cu Mircea Lucescu! Când s-au cunoscut cei doi și cum se înțeleg după mai bine de 50 de ani împreună
Capital.ro
Călin Georgescu a primit decizia definitivă privind controlul judiciar. Este și bun de plată. Ce sumă îl obligă Tribunalul București să achite
Playtech.ro
Ce venituri urmărește ANAF cel mai atent. Când apare riscul unui control
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Pensii tăiate pentru o mare categorie de români. Cine sunt cei vizați de proiect
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”