5 lucruri care fac femeile nesigure într-o relaţie de cuplu

Când este vorba despre întâlniri de amor cele mai multe dintre femei sunt nesigure şi au tendinţa de a se îngrijora de alte lucruri decât bărbaţii. Tocmai de aceea, acţiunile tale pot face diferenţa în legătură cu siguranţa pe care partenera ta o simte atunci când este cu tine.
Romania TV
15 iun. 2019, 06:03
5 lucruri care fac femeile nesigure într-o relaţie de cuplu

Iată 5 lucruri care le îngrijorează pe femeile, indiferent că se întâlnesc pentru prima oară cu un bărbat sau se află într-o relaţie pe termen lung:

1. Se gândeşte că n-o s-o mai suni după întâlnire

Primul pas pe care trebuie să-l faci pentru a câştiga încrederea unei femei este să-ţi ţii întotdeauna promisiunile. Dacă îi spun că o s-o suni marţi, atunci marţi dă-i un telefon şi nu într-o altă zi. Dacă totuşi, nu-ţi stă în fire să acţionezi aşa, sau vrei să fii puţin misterios, nu spune o dată anume când o vei căuta. Este mai bine aşa decât să-ţi încalci promisiunea şi, în acest mod, nu va aştepta telefonul tău toată ziua.

2. Crede că singurul lucru care te interesează este să faci sex cu ea

Pe acest teren trebuie să acţionezi cu grijă pentru că: dacă te mişti prea repede, va crede că tot ce vrei este s-o aduci în patul tău. Dacă aştepţi prea mult, va crede că vrei să fiţi doar prieteni. Cea mai bună modalitate este să fii sincer. Dacă îţi doreşti o relaţie cu ea, spune-i asta franc. Iar în momentul în care va fi pregătită să se implice într-o relaţie cu tine tu vei fi primul care va afla.

Citeste continuarea pe SFATULPARINTILOR. RO.

 

 

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vremea se va schimba radical în România! Europa, lovită de un val neobișnuit de aer rece
Fanatik.ro
S-au despărțit în urmă cu un an, iar acum mama sportivului face o afirmație șocantă. Rolul jucat de Paula Badosa în viața lui Stefanos Tsitsipas
Capital.ro
Clienții, rugați să plătească doar cu cardul, chiar și sume mici. Magazinul care încearcă să scape de numerar
Playtech.ro
Un călător care a vizitat întreaga lume dezvăluie ţările care l-au dezamăgit. Multe sunt vizitate anual şi de români
Adevarul
Avertisment dur al șefului ROMARM. România nu trebuie să rămână doar „atelier de asamblare” a dronelor
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cum ar fi supraviețuit micuțul Alexandru în pădure timp de două zile! Un fost vânător a venit cu explicații
iamsport.ro
Fostul jucător din Ștefan cel Mare a spus că ”adevărata” Dinamo nu e echipa din SuperLiga: ”Când jucam acolo, nici nu îmi venea să cred”
MediaFlux
Cine este Dara, câștigătoarea Eurovision 2026. Tânăra de 27 de ani din Bulgaria a câștigat X Factor în 2015
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi