Două maşini s-au ciocnit pe DN1 A: O persoană a murit şi alte patru au fost rănite

O persoană a murit şi alte patru au fost rănite, sâmbătă, într-un accident produs pe DN 1 A, în apropiere de Ploieşti, după ce două maşini s-au ciocnit.
Romania TV
09 nov. 2013, 20:21
Două maşini s-au ciocnit pe DN1 A: O persoană a murit şi alte patru au fost rănite

Conform datelor furnizate de Poliţia Prahova, accidentul a avut loc pe DN 1 A, în apropiere de cartierul Mitică Apostol din Ploieşti, două autoturisme ciocnindu-se. În urma impactului, o femeie de 46 de ani a murit, soţul şi fiica acesteia au fost grav răniţi, iar alte două persoane au suferit mai multe traumatisme.

Citeşte şi Accident teribil: trei persoane au murit pe loc

La faţa locului s-au deplasat mai multe echipaje medicale, potrivit Mediafax. Iniţial, femeia de 46 de ani, aflată în stop cardio-respirator, a fost transportată cu o ambulanţă la Spitalul de Urgenţă din Ploieşti, însă manevrele de resuscitare ale medicilor au fost fără rezultat, au declarat surse medicale din spital. Alte trei persoane rănite în accident au fost duse cu ambulanţele la Unitatea de Primiri Urgenţe a Spitalului de Urgenţă Ploieşti, iar cea de-a patra persoană rănită nu a necesitat transportul la o unitate medicală.

Citeşte şi Accident cu cinci maşini în Cluj-Napoca. Trei persoane au fost rănite

Acesta este cel de-al doilea accident produs, sâmbătă, în judeţul Prahova. Trei persoane au murit şi alte două au fost rănite, sâmbătă la prânz, în urma unui accident produs pe DN 1 B, în localitatea prahoveană Bucov, după ce două maşini s-au ciocnit, fiind nevoie de intervenţia echipelor de descarcerare pentru scoaterea victimelor din autoturisme.

DailyBusiness
Ramona Olaru, dezvăluiri despre relațiile din trecut. Cum a reușit celebra asistentă TV să evolueze pe plan personal
Spynews
Un celebru fotbalist român a purtat brățară de monitorizare dintr-o eroare! Fosta soție l-a reclamat, dar instanța i-a dat dreptate lui
Bzi.ro
Gina Pistol a pozat goală pe plajă! Imaginile au stârnit reacții aprinse! – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Cât de bogați sunt Mike Tyson și Floyd Mayweather, de fapt. Ce avere dețin și cu ce afaceri se mai ocupă
Capital.ro
Trecerea la ora de iarnă în 2025. Weekend-ul în care dăm ceasul cu o oră înapoi. Ora 4.00 va deveni ora 3.00
Playtech.ro
Cum bați icrele ca să nu se taie niciodată. Cele trei reguli de care țin cont marii bucătari
Adevarul
CTP a izbucnit după ce a fost acuzat că s-a bucurat de uciderea lui Charlie Kirk: „Câtă ticăloșie, câtă rea-credință să ai în tine ca să susții așa ceva?”
wowbiz.ro
El este Răzvan, băiatul de 13 ani care a murit în fața școlii. Martorii povestesc cum au decurs ultimele clipe din viața sa
Economica.net
Şoseaua de mare viteză care va uni două oraşe din România. O construieşte "faraonul" Umbrărescu
Prosport.ro
FOTO. Noul cuplu din lumea vedetelor. Supermodelul se iubește cu celebrul milionar
kanald.ro
Horoscop săptămânal Thomas Rob pentru 15-21 septembrie 2025: Taurii au ajuns la limita răbdării! Nativii trebuie să o decizie importantă înainte să fie prea târziu
Cancan.ro
Iasmina, adolescenta de 15 ani care s-a electrocutat în baie, A MURIT. Familia e devastată!
iamsport.ro
Iubitul Anamariei Prodan l-a ”înțepat” pe Mutu: ”Putea să fie noul Hagi, dar a ales să fie actualul nimeni”. Cum a reacționat ”Briliantul”
MediaFlux
ANAF face ravagii. Controale cu numar maxim de inspectori la complexuri comerciale
stirilekanald.ro
(P) Ghidul rebelului energetic: cum să îți reduci factura fără să renunți la Netflix și aer condiționat
substantial.ro
Angajații de la stat vor lucra mai mult în 2026! Zilele libere legale care ar putea fi eliminate de anul viitor