Ai face aşa ceva pentru echipa favorită? Un fan şi-a tatuat sigla clubului, pe un ochi FOTO

Un susţinător al lui Newcastle United şi-a exprimat loialitatea faţă de echipă printr-un gest de un devotament extrem. Bărbatul de 35 de ani, rămas fără un ochi în urmă cu două decenii, a pus să i se tatueze pe ochiul de sticlă emblema clubului.
Alina Costache
04 dec. 2013, 12:04
Ai face aşa ceva pentru echipa favorită? Un fan şi-a tatuat sigla clubului, pe un ochi FOTO

Andrew Canavan este unul dintre cei mai înfocaţi suporteri ai echipei engleze de fotbal Newcastle United. Dragostea lui faţă de echipă este atât de mare încât clubul a ajuns să facă parte din el… la propriu.

Recent, el s-a adresat conducerii grupării, cerând permisiunea de a folosi sigla, după care s-a adresat unei firme din Blackpool, căreia i-a plătit peste 150 de lire sterline, pentru a grava emblema echipei Newcastle pe un ochi de sticlă.

Acesta este ochiul drept al lui Andrew Canavan, barbatul de 35 de ani pierzându-şi ochiul natural într-un accident, în urmă cu două decenii.

DailyBusiness
Daniel Dăianu: Deficitul bugetar ține BNR ostatică. Liberalizarea gazelor din 2026 ar putea destabiliza economia
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Otopeni, mai scump decât Heathrow: cât te costă cu adevărat să mănânci în aeroportul din România, față de Londra, Madrid sau Roma
Capital.ro
Taxă obligatorie pe toate drumurile din România. Șoferii, amendați dacă achită după termenul impus
Playtech.ro
Cât costă să ridici un garaj din cărămidă sau BCA? Costurile complete
Adevarul
Atac din umbră: dronele făcute în garaje ucrainene zguduie Siberia
wowbiz.ro
Simona este doctorița româncă găsită carbonizată în Franța! Propriul fiu ar fi ucis-o, apoi a dispărut. Autoritățile l-au dat în urmărire
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Fără milă! L-a făcut țăndări pe Edi Iordănescu în direct: ”Zero barat! Mare sculă ești, ai luat cea mai bună echipă din Polonia și ai făcut-o de râs”
MediaFlux
1.281 de lei la pensie. Cine primește și cum se calculează punctele de stabilitate
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai