Camera Deputaţilor votează pe 27 decembrie în cazul arestării lui Coman

Secretarul Camerei Deputaţilor, deputatul Eugen Nicolicea, a anunţat luni că plenul acesteia a fost convocat în 27 decembrie, la ora 12.00, pentru a decide asupra solicitării de arestare preventivă a deputatului Gheorghe Coman.
Filip Stan
23 dec. 2013, 12:34
Camera Deputaţilor votează pe 27 decembrie în cazul arestării lui Coman

Eugen Nicolicea a declarat că şedinţa de plen în care se va decide asupra solicitării de arestare preventivă a deputatului Gheoghe Coman va avea loc vineri, pe 27 decembrie, la ora 12.00, conform deciziei Biroului Permanent.

El a menţionat că în aceeaşi şedinţă se va vota noul preşedinte al Comisiei de regulament, în locul deputatului PSD Nicolae Vasilescu fiind susţinut Gheorghe Emacu, membru al UNPR, informează Mediafax.

Nicolicea a fost întrebat dacă liderii grupurilor parlamentare au ridicat problema mobilizării parlamentarilor la şedinţa de plen, pentru întrunirea cvorumului, în condiţiile în care şedinţa este programată imediat după Crăciun.

„Crăciun, ne-Crăciun, termenele sunt termene… eu întotdeauna am susţinut că regulamentele trebuie să fie respectate, chiar dacă ai situaţii neplăcute”, a răspuns Nicolicea.

Deputatul a afirmat că în situaţia în care nu va fi întrunit cvorumul de şedinţă vineri în plenul Camerei Deputaţilor preşedintele de şedinţă va anunţa la momentul respetiv data următoarei şedinţe în care subiectul va fi repus pe ordinea de zi.

DailyBusiness
Daniel Dăianu: Deficitul bugetar ține BNR ostatică. Liberalizarea gazelor din 2026 ar putea destabiliza economia
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Afecțiunea cu care se confruntă soția lui Florinel Coman. Ioana a dezvăluit totul abia acum
Capital.ro
S-a aflat planul lui Călin Georgescu. Decizia care schimbă tot: Va fi succesul propriu
Playtech.ro
Dacă am executare silită, pot achiziţiona o locuinţă? Ce spune legea
Adevarul
Atac din umbră: dronele făcute în garaje ucrainene zguduie Siberia
wowbiz.ro
Simona este doctorița româncă găsită carbonizată în Franța! Propriul fiu ar fi ucis-o, apoi a dispărut. Autoritățile l-au dat în urmărire
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Fără milă! L-a făcut țăndări pe Edi Iordănescu în direct: ”Zero barat! Mare sculă ești, ai luat cea mai bună echipă din Polonia și ai făcut-o de râs”
MediaFlux
1.281 de lei la pensie. Cine primește și cum se calculează punctele de stabilitate
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai