O mamă aflată în stare de ebrietate şi-a bătut crunt fetiţa de doar două luni

Un copil în vârstă de două luni din municipiul Huşi a fost transportat în stare gravă la un spital din judeţul Iaşi în noaptea de joi spre vineri, după ce ar fost lovit de mama sa.
Iulian Tudor
10 ian. 2014, 07:35
O mamă aflată în stare de ebrietate şi-a bătut crunt fetiţa de doar două luni

Potrivit reprezentanţilor Serviciului de Ambulanţă Judeţean (SAJ) Vaslui, cea care a apelat numărul de urgenţă 112 a fost chiar mama sugarului, care a susţinut că fetiţa are febră foarte mare, scrie Agerpres.  Echipajul medical sosit la faţa locului a constatat însă că fetiţa nu prezenta stare febrilă, dar că avea corpul plin devânătăi.

„Mama era în stare foarte avansată de ebrietate, iar fetiţa se afla în braţele tatălui, care nu ştia cine a chemat salvarea. Bărbatul a spus că fetiţa nu are febră, ba chiar s-a arătat mirat de prezenţa cadrelor medicale, iar când soţia a spus că ea a solicitat ambulanţa bărbatul a lovit-o. Am solicitat de urgenţă intervenţia unui echipaj de poliţie şi am transportat la spital copilul. S-a decis transferul către o unitate sanitară din judeţul Iaşi”, a declarat medicul Mohamad Awad din cadrul SAJ Vaslui.

Reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Vaslui efectuează cercetări în acest caz pentru a stabili în ce împrejurări a avut loc incidentul. La rândul lor, specialiştii din cadrul Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Vaslui vor declanşa o anchetă în acest caz, în funcţie de evoluţia stării copilului urmând să se decidă măsurile care se impun.

DailyBusiness
George Simion îi cere lui Nicușor Dan să desemneze de urgență un premier și solicită plecarea lui Ilie Bolojan de la Palatul Victoria
Spynews
Cabral, prima reacție după ce a fost surprins cu noua iubită! Și-a refăcut viața după divorțul de Andreea Ibacka
Fanatik.ro
Unicul cuvânt cu care a descris iubita lui Erling Haaland prestația senzațională a atacantului, care a marcat două goluri și a eliminat Brazilia din Cupa Mondială
Capital.ro
România pierde zeci de mii de locuri de muncă. Cristian Socol: Țara traversează o criză economică și socială profundă
Playtech.ro
Ce înseamnă că Bucureștiul este 75% „impermeabil”. De ce orașul se inundă rapid când plouă puternic
Adevarul
„Am măsurat 20°C în Groenlanda”. Avertismentul unui celebru cercetător care explică de ce România riscă să rămână fără apă
wowbiz.ro
Armin Nicoară, filmat în timp ce încerca să sărute o altă femeie! Saxofonistul s-a ales cu un val de critici: „Să îți fie jenă!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
SCHIMBARE de ultim moment pentru românii care merg la medicul de familie‼️
iamsport.ro
Trei fotbaliști au ajuns pe ”lista neagră” a lui Dinamo! Clubul negociază rezilierea contractelor
MediaFlux
Scandal la Cupa Mondială! Cartonașul roșu primit de americanul Folarin Balogun a fost anulat la intervenția Casei Albe
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?