Casa subprefectului judeţului Prahova, distrusă parţial într-un incendiu

Casa subprefectului judeţului Prahova, Rodica Paraschiv, a fost parţial distrusă, luni seară, într-un incendiu izbucnit din cauze necunoscute deocamdată, care a cuprins două imobile, fără să fie înregistrate persoane rănite. La faţa locului s-au deplasat 14 echipaje ale Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Prahova.
Filip Stan
13 ian. 2014, 21:11
Casa subprefectului judeţului Prahova, distrusă parţial într-un incendiu

Potrivit prefectului judeţului Prahova, Marius Sersea, incendiul a izbucnit luni, în jurul orei 20.20, şi a cuprins două locuinţe de pe strada Sinăii din Ploieşti, una dintre case aparţinând subprefectului Rodica Paraschiv.

Flăcările au fost stinse de pompieri după aproximativ o oră.

În urma incendiului, nicio persoană nu a fost rănită, familiile care locuiesc în cele două case fiind evacuate, însă pagubele materiale sunt „serioase”, a precizat prefectul de Prahova.

Potrivit acestuia, casa subprefectului a fost cuprinsă de incendiu în zona etajului şi a mansardei, iar casa alăturată, construită chiar lângă locuinţa Rodicăi Paraschiv, a fost distrusă tot în zona etajului.

Cele două imobile nu mai pot fi locuite în urma intervenţiei pompierilor. Subprefectul de Prahova, Rodica Paraschiv, locuia împreună cu soţul şi fiul său.

Potrivit prefectului Marius Sersea, nu se ştie deocamdată la care dintre imobile a izbucnit incendiul, urmând ca poliţiştii şi pompierii să stabilească acest lucru, precum şi cauzele focului.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Alina Marymar îi dă fatala Lambadei, după ce a dat de înțeles că este însărcinată: "Nu știe să scrie și să citească”
Fanatik.ro
Ce s-a ales de judecătorul care a adus ”turul 2 înapoi”. Alexandru Vasile era propus pentru cercetare disciplinară după ce a anulat decizia CCR
Capital.ro
Secretul din naștere al lui Ion Iliescu. L-a ajutat să se impună lângă Ceaușescu și să conducă apoi România: Așa sunt câștigătorii!
Playtech.ro
Cele mai ciudate legi din Germania, explicate de o româncă. Mirosul de grătar este interzis şi orice găină trebuie declarată la primărie
Adevarul
Întrebarea care a aprins scânteia între profesori și învățători. „Dacă citește ministrul ne pune să-i luăm și acasă, pentru consolidarea relațiilor”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Cum se transmite lepra și cum îți dai seama că ai intrat în contact cu boala. Este alertă epidemiologică după confirmarea unui caz la Cluj-Napoca
iamsport.ro
Un suporter al FCSB, la un pas de tragedie la finalul meciului cu Feyenoord! A căzut din tribună la golul lui Tănase
MediaFlux
Nimeni nu scapă. Toate informațiile vor fi transmise în timp real către autorități
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu