O femeie care suferă de colică renală a rămas blocată în ambulanţa înzăpezită mai mult de 12 ore

În judeţul Dolj, o ambulanţă a stat în nămeţi mai bine de 12 ore în localitatea Castranova. În maşina de salvare s-a aflat o pacientă care suferă de colică renală. Ea a juns abia joi în timpul prânzului la spitalul din Craiova.
Romania TV
26 ian. 2012, 14:09
O femeie care suferă de colică renală a rămas blocată în ambulanţa înzăpezită mai mult de 12 ore

Femeia a fost preluată de servicul medical de gardă şi a fost supusă unor investigaţii pentru a afla cât de gravă este starea ei. Femeia a spus că are dureri, dar mai ales că s-a speriat foarte tare în cele aproape 13 ore cât a stat în ambulanţă aşteptând să se deblocheze.

Ambulanţa fusese chemată miercuri seara, la ora 22:00, la Castranova pentro a o prelua pe pacientă, dar s-a blocat din cauza nămeţilor mari. În timpul nopţii sătenii şi trei poliţişti din comună au încercat să deszăpezească cu lopeţile dar nu au reuşit din cauza viscolului puternic.

Şi un echipaj de deszăpezire a plecat spre Castranova, dar s-a împotmolit pe drum şi nu a mai reuşit să ajungă.

Abia joi dimineaţa sătenii şi poliţiştii au chemat două tractoare şi un utilaj de deszăpezire care a tractat ambulanţa şi au repus-o pe drum.

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Nicolae Badea a pus mâna pe telefon și l-a sunat pe Andrei Cristea: „A insistat să vin. Îi port un respect deosebit”
Capital.ro
Doliu în televiziune. Un mare actor s-a stins din viață: Prezența lui veselă era întotdeauna binevenită
Playtech.ro
Cele mai utile limbi străine pe care merită să le înveți în următorii ani. Unele sunt extrem de căutate pentru joburile bine plătite
Adevarul
O sursă inepuizabilă de energie pentru economia lumii. Dispozitivul uriaș care ar putea deschide noi oportunități de producere a curentului electric
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mama lui Robert, adolescentul care s-a stins din viață în curtea școlii, susține că fiul ei putea fi salvat. Femeia neagă că băiatul ar fi avut probleme de sănătate: ,,Copilul mai avea puls”
iamsport.ro
Decizia radicală luată de Șucu la Rapid îi va face viața grea lui Pancu! Ce a hotărât omul cu bani din Giulești
MediaFlux
Explozie dramatică într-un tren de navetiști. Autoritățile au confirmat 29 de decese și 100 de persoane rănite
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi