ROMÂNIA – ARGENTINA LIVE. Lui Messi i s-a făcut rău pe gazon FOTO

Lionel Messi nu s-a antrenat de când a venit în România, luni după-amiază, şi conform fotografiilor publicate în ediţia online a Gazetei Sporturilor starului Barcelonei i s-a făcut rău la puţin timp de la startul meciului.
Daniel Spătaru
05 mart. 2014, 20:00
ROMÂNIA - ARGENTINA LIVE. Lui Messi i s-a făcut rău pe gazon FOTO

Messi a fost ca şi inexistent pe gazon pe teren în prima repriză a meciului cu Argentina, în afara câtorva numere de virtuozitate starul Barcelonei neremarcându-se prin nimic deosebit.

Explicaţia pentru prestaţia sa modestă a fost găsită de reporterii Gazetei Sporturilor, care l-au surprins pe Lionel Messi vomitând pe gazon, la mai puţin de 10 minute de la startul partidei.

De remarcat că naţionala Argentinei nu s-a antrenat pe niciun stadion din Capitală de când a sosit în România, singura şedinţă de pregătire efectuând-o marţi seara, pe parchetul Sălii Polivalente.

Citeşte şi ROMÂNIA – ARGENTINA LIVE TEXT 0-0 (Pauză). Marica şi Maxim au avut o ocazii uriaşe!