Accident grav, cu patru maşini, din cauza vremii. Traficul e blocat între Ploieşti şi Mizil

Traficul rutier este blocat, vineri dimineaţă, pe un sens de mers al DN 1B Ploieşti-Mizil, din cauza unui accident rutier ce s-a produs în localitatea Bucov şi în care au fost implicate patru autovehicule, între care şi un microbuz în care se aflau 13 persoane.
Romania TV
11 apr. 2014, 05:32
Accident grav, cu patru maşini, din cauza vremii. Traficul e blocat între Ploieşti şi Mizil

Directorul Serviciului Judeţean de Ambulanţă Prahova, Daniel Nicolae, a declarat pentru Agerpres că în microbuz se aflau 13 persoane, iar în urma coliziunii dintre cele patru autovehicule mai multe persoane din microbuz au fost rănite.

Citeşte şi Accident teribil în judeţul Vrancea din cauza vremii: Un om a murit, alţi doi sunt în stare gravă

O tânără de 20 de ani a fost transportată la Spitalul Judeţean de Urgenţă Ploieşti cu un traumatism cranio-facial şi mai mulţi dinţi rupţi, iar alte două persoane au suferit traumatisme şi contuzii, însă au refuzat transportul la spital. Restul pasagerilor nu au avut probleme medicale.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Prahova, Raluca Brezeanu, microbuzul implicat în accident era de tip 8+1 şi nu era destinat transportului public de persoane.

Citeşte şi Accident spectaculos în Pipera. Vezi ce a păţit un OM de afaceri după ce nu a fost atent la VOLAN

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Femeie, moartă în frig după ce a fost bătută și dată afară din casă de concubin. Avea 36 de ani
Fanatik.ro
Gripa care nu apare în statistici: de ce sunt mai multe cazuri decât cele raportate. „Vedem doar vârful iceberg-ului”
Capital.ro
Doliu în teatrul românesc. A murit unul dintre cei mai iubiți actori ai României: Un artist rar, talentat și discret
Playtech.ro
Ce faci dacă ai pierdut diploma de Bacalaureat, Licenţa sau foaia matricolă: primul pas pentru recuperarea actelor
Adevarul
Theodor Stolojan critică dur legea administrației propusă de Guvernul Bolojan: „Nu e reformă, e o măsură pompieristică”
wowbiz.ro
Mădălin Ionescu, în doliu! Fostul prezentator TV a făcut anunțul trist: „A sfârșit discret, în somn”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Familia Regală a României este îndoliată! S-a stins din viață la vârsta de 83 de ani: „A fost verișoară primară cu Regele Mihai”
iamsport.ro
A jucat în Liga 1 și a izbucnit la adresa fostului său coleg: ”Făcea ce voia pentru că era prieten cu Nicu Ceaușescu! L-au oprit băut la volan, a aruncat whisky pe milițian”
MediaFlux
Franța se răzbună pe România pentru Mercosur. Mișcare extremă care ne lasă fără apărare în fața lui Putin
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend