Ceaţă densă pe A2 şi A4. Trei porturi au fost închise

Ceaţa densă care s-a lăsat peste unele regiuni ale ţării au determinat autorităţile să închisă trei porturi maritime. De asemenea, se circulă cu dificultate din cauza ceţii pe autostrada A2 Bucureşti-Constanţa şi autostrada A4 - Centura Constanţei.
Romania TV
16 apr. 2014, 07:42
Ceaţă densă pe A2 şi A4. Trei porturi au fost închise

Porturile Constanţa Nord, Constanţa Sud – Agigea şi Midia sunt închise din cauza ceţii dense, atât pentru traficul maritim, cât şi pentru cel fluvial.

Centrul Infotrafic a anunţat că vizibilitatea este redusă sub 200 de metri pe autostrada A2, între kilometri 193 şi 212 pe sensul dinspre Bucureşti spre Constanţa, precum şi pe autostrada A4 Ovidiu – Agigea.

Pentru prevenirea accidentelor de circulație, le recomandăm conducătorilor auto să ruleze cu prudenţă sporită, cu viteză adaptată permanent în funcție de distanța de vizibilitate și la condiţiile meteo-rutiere și să aprindă luminile de întâlnire și de ceață ale vehiculelor pilotate.

De asemenea, pe autostrada A2 București – Constanța , între kilometrii 157 și 159, pe ambele căi unidirecționale ale acesteia, se execută lucrări de asfaltare. Având în vedere acest fapt, poliţiştii rutieri recomandă conducătorilor auto să respecte cu strictețe semnalizarea rutieră instituită în zona executării lucrărilor din carosabil și să manifeste atenție ridicată.

DailyBusiness
Daniel Dăianu: Deficitul bugetar ține BNR ostatică. Liberalizarea gazelor din 2026 ar putea destabiliza economia
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Otopeni, mai scump decât Heathrow: cât te costă cu adevărat să mănânci în aeroportul din România, față de Londra, Madrid sau Roma
Capital.ro
Călin Georgescu a luat decizia. Anunț despre alegerile pentru Primăria Capitalei din 7 decembrie
Playtech.ro
Cât costă să ridici un garaj din cărămidă sau BCA? Costurile complete
Adevarul
Atac din umbră: dronele făcute în garaje ucrainene zguduie Siberia
wowbiz.ro
Simona este doctorița româncă găsită carbonizată în Franța! Propriul fiu ar fi ucis-o, apoi a dispărut. Autoritățile l-au dat în urmărire
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Fără milă! L-a făcut țăndări pe Edi Iordănescu în direct: ”Zero barat! Mare sculă ești, ai luat cea mai bună echipă din Polonia și ai făcut-o de râs”
MediaFlux
Catedrala Națională se închide pe perioadă nelimitată. Când mai poate fi vizitată
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai