Accident cu un microbuz de transport persoane, de 1 MAI. Cinci persoane au fost rănite

Accident grav în Constanţa, chiar de 1 Mai. Cinci oameni au fost răniţi după ce şoferul unui microbuz a trecut pe culoarea roşie a semaforului şi a lovit un autoturism. În urma impactului, microbuzul a fost proiectat pe trotuar. A trecut razant pe lângă un pieton care voia să traverseze, a culcat la pământ un semafor şi a lovit o maşină parcată.
Romania TV
02 mai 2014, 06:49
Accident cu un microbuz de transport persoane, de 1 MAI. Cinci persoane au fost rănite

Accidentul s-a petrecut în centrul oraşului Constanţa. Şoferul microbuzului nu a oprit la culoarea roşie a semaforului şi s-a ciocnit cu un alt autoturism. Trei persoane din microbuz, dar şi alte două persoane din cealaltă maşină implicată în accident au fost rănite.

În urma impactului, microbuzul a fost proiectat pe trotuar, unde a fost aproape să spulbere mai mulţi pietoni.

Şoferul microbuzului a rămas fără permis şi este cercetat pentru vătămare corporală din culpă.

 

DailyBusiness
Fructele au devenit un motiv major pentru care România a văzut o creștere a inflației în iulie
Spynews
Nouă copii, căutați toată noaptea în munți, după ce s-au rătăcit, prin frig și întuneric. În ce stare i-au găsit salvamontiștii | FOTO
Bzi.ro
Andreea Marin arată fabulos la 50 de ani! Cum reușește vedeta să se mențină în formă! Face asta timp de 2 ore pe săptămână – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Momentul în care o femeie îl ia în brațe pe ucigașul soțului ei. Ce-i șoptește la ureche, în fața instanței
Capital.ro
Interzis pentru românii care au casă la curte. Copacii pe care NU ai voie să îi plantezi în grădină
Playtech.ro
TVA la vânzarea unui apartament vechi: când se plătește și ce trebuie să știe proprietarii
Adevarul
Ucrainenii dezvoltă drone „imposibil de bruiat” cu rază de până la 100 km: „Războiul s-a schimbat”
wowbiz.ro
Alertă de inundații în 29 de județe! Hidrologii au emis cod galben de viituri pentru următoarele ore. Care sunt zonele afectate?
Evz.ro
Veste bună pentru turiștii români. Autostradă neîntreruptă din țară până la Marea Adriatică, din toamnă
Prosport.ro
Imaginile verii cu Diana Munteanu în costum de baie
kanald.ro
O femeie a fost înjunghiată de fostul ei iubit într-un centru maternal din Călărași
Cancan.ro
ALERTĂ în România: se ÎNTÂMPLĂ de la 00! Nu ieșiți din case
iamsport.ro
Suporterii Rapidului refuză să-l comemoreze pe Ion Iliescu. "Mai bine mort decât comunist!"
MediaFlux
536 de lei, la pensie. Anunț oficial de la Casa Națională de Pensii Publice
stirilekanald.ro
Ilie Bolojan, apel public pentru adoptarea pachetului 2 de măsuri: ”Nu există altă soluție”. Ce le-a transmis colegilor de coaliție: ”La veștile proaste rămân foarte puțini”
FURTUNĂ ELECTRICĂ în România. Se va răci brusc, vor fi furtuni puternice