Decizie DRASTICĂ anunţată de cel mai BOGAT ROMÂN

Ioan Niculae, patronul celor de la Astra, a anunţat titlul ca obiectiv sezonul pentru 2014-2015. Cel mai bogat român a precizat că nu mai este dispus să investească în cazul în care şi sezonul viitor va fi ratat.
Filip Stan
05 mai 2014, 19:02
Decizie DRASTICĂ anunţată de cel mai BOGAT ROMÂN

Astra are şansa primului trofeu din palmares, urmând să joace finala Cupei României cu Steaua. Ioan Niculae anunţă însă vremuri grele.

„Mai sunt patru etape de disputat şi finala Cupei României. De aceste meciuri va depinde ce vom face la vară, ce planuri ne vom face. Jucătorii care sunt alături de echipă, care vor să facă performanţă, vor fi păstraţi, ceilalţi pot pleca, sigur contra unor oferte corecte. Cât despre finala cu Steaua, şi dacă avem 20% şanse, sunt ale noastre şi le vom juca până la capăt. Jucătorii trebuie să fie conştienţi de onoarea pe care o au, de faptul că-şi pot trece un trofeu în CV şi că de aceste chestiuni depinde viitorul lor, nu al meu”, a declarat Ioan Niculae la Digi Sport.

„Sunt mai multe cauze pentru care noi n-am reuşit mai multe în sezonul trecut. L-am pierdut pe Fatai, pregătirea de iarnă a fost total greşită, dar n-are rost acum să spun mai multe. Vorbim la vară. Cât despre Yazalde, eu l-am văzut la Braga folosit mai mult în bandă, nu atacant cum joacă la noi, dar nu mai vreau să zic ceva de Dinu Gheorghe de la distanţă. Yazalde este unul dintre fotbaliştii pe care ni-i dorim, dar el este jucătorul celor de la Braga şi trebuie să ne înţelegem cu ei. Dacă vom putea, îl vom păstra dar ar fi bine ca el să joace pe postul pe care se simte cel mai bine”, a mai spus Ioan Niculae.

Patronul de lşa Astra nu mai este dispus să mai investească în cazul în care echipa sa va rata titlul şi anul viitor: „Dacă nu vom lua campionatul nici la anul şi nu vom împlini investiţiile pe care le-am făcut aici, atunci ne vom reorganiza, vom reduce bugetul de tot cât să supravieţuim. Sigur, dacă vom avea ghinion, dacă vom rata la mustaţă campionatul, vor interveni anumiţi factori, atunci vom continua”.

DailyBusiness
Guvernul va declara situație de criză pe piața carburanților și urmează să adopte măsuri pentru protejarea economiei și populației
Spynews
Alertă medicală în România! Trei copii sunt suspecți de malarie după ce au călătorit în Africa
Fanatik.ro
Aceasta a fost cea mai categorică victorie a României cu Turcia. Ce legătură are cutremurul din 1977
Capital.ro
Dezvăluirea anului despre Călin Georgescu: Dacă ești suveranist, cum se face că ai fost într-o organizație profund globalistă, masonică
Playtech.ro
La ce trebuie să fim atenți când cumpărăm ouă sau vopsea pentru Paște. Avertismentul ANPC pentru români
Adevarul
Fost agent CIA: „Vom înțelege răspunsul Iranului după doliul de 40 de zile de la martiriul lui Khamenei”
wowbiz.ro
Elena Gheorghe a anunțat despărțirea în lacrimi! Artista trece prin momente dificile: „Astăzi ne luăm rămas-bun”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Daniela Ciucă, o asistentă din Vaslui, s-a stins din viață la scurt timp după ce a ieșit din tura de noapte
iamsport.ro
MM Stoica l-a amenințat pe Gigi Becali că pleacă de la FCSB dacă îl transferă pe jucătorul care a făcut videochat cu un alt bărbat: ”Râde lumea de noi!”
MediaFlux
Avertisment de la ANRE. „Odată începută o criză energetică, ea se termină undeva după 3-5 ani”
stirilekanald.ro
(P) Rolul farmacistului în consilierea pacientului cu probleme ale părului
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj