Află ce boli îţi poate provoca statul picior peste picior

Statul picior peste picior este preferat atât de femei, cât şi de bărbaţi. Din păcate, această poziţie a picioarelor aparent inofensivă aduce o serie de afecţiuni dacă este menţinută pentru ore în şir.
Alina Costache
22 mai 2014, 13:27
Află ce boli îţi poate provoca statul picior peste picior

Fiind o pozitie asimetrica, statul picior peste picior timp indelungat poate duce la tulburari ale pozitiei normale a coloanei vertebrale, provocand dureri, deplasari de vertebre si sensibilizand coloana in fata herniilor de disc.

Un alt efect neplacut il are statul picior peste picior asupra vaselor de sange. Asadar incrucisarea picioarelor predispune la formarea varicelor, in special in zona din spatele genunchiului, dar si mai jos, in partea superioara a gambei, scrie Kudika.ro.

Citeşte şi Sfaturi practice pentru tratarea varicelor

De asemenea, această poziţie a picioarelor afectează şi genunchii, articulaţia fiind pusă în tensiune.

Citeşte şi Tratamentul miraculos care te scapă de varice în doar 30 de minute

DailyBusiness
România trece la rovinieta după kilometri parcurși. Plata devine automatizată
Spynews
Hidrologii anunță prăpăd în mai multe zone din România! A fost emis cod portocaliu de inundații. Unde vor lovi puhoaiele
Bzi.ro
Diana Munteanu a impresionat în costum de baie! Imagini incendiare cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Cum arată bucătăriile insalubre unde se prăjesc gogoșile care se vând pe plajă, la Eforie? ”Cum să-i cumperi copilului așa ceva?”
Capital.ro
S-a stins un mare actor. Toată lumea e în doliu: A fost un om de un talent remarcabil
Playtech.ro
Obligațiile proprietarilor față de asociația de bloc. Ce se întâmplă dacă nu le respecți
Adevarul
Multinaționalele iau în calcul majorarea prețurilor sau relocarea din cauza taxelor suplimentare
wowbiz.ro
A murit! Doliu în showbiz. Detalii șocante despre tragedia momentulu
Evz.ro
Povara trecutului. Omul care îl bântuie pe Ion Iliescu și după moarte
Prosport.ro
Imaginile verii cu Diana Munteanu în costum de baie
kanald.ro
Un tânăr din Galați a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost călcat cu mașina de prietenul său. Cum s-a produs accidentul șocant
Cancan.ro
Cauza morții Ralucăi Pânzaru, tânăra de 28 de ani găsită fără suflare într-un apartament din Iași. NU s-a sinucis!
iamsport.ro
A refuzat să-i mai vorbească timp de 6 luni după `Pizzagate`. Dezvăluirea făcută la BBC
MediaFlux
Schimbări majore pentru șoferii din România privind rovinieta! Când intră în vigoare noua măsură și cum se va plăti
stirilekanald.ro
Raluca Pânzaru NU s-a sinucis! Cum a murit, de fapt! Breaking news
Horoscop Camelia Pătrășcanu: Triplă conjuncție în Gemeni afectează patru zodii