Ziua Porţilor Deschise, de 1 iunie la Televiziunea Română

Televiziunea Română organizează, duminică,  1 iunie, Ziua Porţilor Deschise. TVR va deschide porţile studiourilor din Bucureşti şi din ţară pentru a-i primi pe copiii, părinţii şi bunicii dornici să intre în culisele emisiunilor favorite.
Romania TV
23 mai 2014, 07:18
Ziua Porţilor Deschise, de 1 iunie la Televiziunea Română

După săptămâna „Şcoala altfel”, în care TVR a fost vizitată de peste 5.000 de copii, acum, toţi cei curioşi să descopere lumea din spatele micului ecran vor avea parte de un tur ghidat şi de o întâlnire cu vedetele televiziunii publice. Evenimentul se derulează la studiourile TVR din Bucureşti, Cluj, Craiova, Iaşi, Timişoara şi Tîrgu Mureş, se arată într-un comunicat al Televiziunii Publice.

Vedetele TVR au pregătit programe speciale în fiecare studio. Vizitatorii, copii şi adulţi, vor afla cum se filmează o emisiune TV, cât de mari sunt emoţiile dinaintea anunţului „Suntem în direct!”, vor face cunoştinţă cu oamenii din faţa şi din spatele camerelor de luat vederi şi vor putea participa la castinguri şi concursuri cu premii.

Potrivit sursei citate, Iuliana Tudor, Cristian Tabară, Liana Stanciu, Mircea Dinescu, Marian Marin, Eveline Păuna, Aura Poteraşu, Radu Tudor, Sonia Argint Ionescu, Carmen Movileanu, Cristina Şoloc sunt doar o parte dintre cei care îi aşteaptă pe vizitatori pe 1 Iunie.

La TVR, invitaţi speciali ai acestui eveniment vor fi Paula Seling şi Ovi, reprezentanţii României la Eurovision.

Vizitatorii se pot înscrie, în perioada 22 – 31 mai, pe site-ul www.tvr.ro, alegând ora la care vor să participe, sau pot veni pe 1 iunie, la sediile TVR din Bucureşti, Cluj, Craiova, Timişoara, Iaşi şi Tîrgu Mureş.

În Bucureşti, turul TVR durează două ore, iar grupurile se vor forma la fiecare 30 de minute. Programul de vizitare se va desfăşura între orele 10.00 şi 18.00. Turul TVR este gratuit. Intrarea se va face prin Calea Dorobanţilor, nr. 191, sector 1, Bucureşti.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Răsturnare de situație! Mihai Stoica, vești extraordinare înainte de FCSB – Rapid: revenire spectaculoasă! Update Exclusiv
Capital.ro
Lege la bloc în România. Persoanele obligate să obțină certificat de calificare profesională. E valabil doar 4 ani
Playtech.ro
'Mira-m-aș' sau 'miram-aș'? Cum se scrie corect și care este explicația
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”