Reghecampf a postat pe Facebook un MESAJ DE ADIO, apoi L-A ŞTERS

Laurentiu Reghecampf si-a luat adio de la fanii Stelei prin intermediul unui mesaj emotionant postat pe Facebook. Dupa nici o zi, Reghecampf a sters mesajul, semn ca trecerea la Al Hilal nu este clarificata!
Filip Stan
25 mai 2014, 06:00
Reghecampf a postat pe Facebook un MESAJ DE ADIO, apoi L-A ŞTERS

Iata mesajul lui Laurentiu Reghecampf de pe Facebook:

„Au fost doi ani de vis!!! Doi ani in care alaturi de un colectiv minunat am inteles si stabilit ca reteta castigatoare contine ambitie, determinare, convingere, pasiune si munca. Doi ani in care am reusit sa ne eliberam de presiunea traditiei si sa imbratisam profesionismul pentru a incerca sa oferim acestui club ceea ce merita cu adevarat. Doi ani in care am cautat sa aducem Steaua in zona performantei de varf pentru a putea depasi acea perioada marcata de reputatia unei mari forte continentale, care nu-si poate explica declinul si prezentul. Doi ani de suprematie interna si rezultate mari in Europa. Doi ani in care am muncit, am suferit, am luptat, am plans, am invins! Doi ani care au fost si vor ramane cei mai frumosi ani din cariera mea…

Vreau sa multumesc sotiei mele si intregii mele familii pentru sprijinul constant si neconditionat acordat in toata aceasta perioada. Au fost clipe grele in care nimeni nu ma intelegea, dar in care voi ati fost mereu acolo oferindu-mi un zambet, o imbratisare, o vorba buna.

Au fost de asemenea clipe minunate pe care am avut sansa sa le impartasesc cu voi, iar fiecare moment fericit a devenit astfel si mai fericit. Acesti doi ani m-au facut sa realizez mai mult ca niciodata, ca viata a fost foarte generoasa cu mine si mi-a dat sansa extraordinara de a intalni o femeie minunata si puternica si de a intemeia o familie care da cu adevarat sens vietii mele.

Vreau sa-i multumesc prietenului meu drag Teia Sponte care a crezut in mine si s-a luptat pe viata si pe moarte sa ma aduca la Steaua, atunci cand nimeni nu credea in mine.

Tin sa ii multumesc lui Gigi Becali pentru ca mi-a acordat sansa de a-mi indeplini acest vis. Dansul spunea la un moment dat ca isi doreste sa faca Steaua sa straluceasca precum soarele sfant. Astazi, Steaua este un soare care lumineaza intreg fotbalul romanesc, reprezinta centrul pasiunii pentru milioane de fani si port drapelul fotbalului nostru. Sper ca in curand acest om sa fie liber pentru a se putea bucura de performantele echipei mai ales ca sunt convins ca nu merita ceea ce i se intampla. Acest om si-a invins destinul cand putini se mai asteptau, mai ales ca destinul il invinsese deja de cateva ori. Din fericire aceasta perioada grea nu i-a invins in schimb credinta, iar Gigi Becali va iesi de-acolo mult mai puternic si va avea ocazia de a se putea bucura de lacrimile de bucurie pe care le-a produs oamenilor din jurul sau prin toate faptele bune pe care le-a facut in sport si in afara lui.

Iti multumesc Mihai Stoica! Pentru prietenia ta, pentru profesionismul tau, pentru respectul tau, pentru intelegerea si sustinerea ta. Toate acestea mi-au intarit ideea ca esti cel mai bun conducator de club din Romania si mi-au asigurat un adapost calduros in vreme de furtuna. Un antrenor poate trece prin momente dificile si vremuri nesigure, insa tu ai avut mereu raspunsurile potrivite la toate problemele mele si m-ai ajutat sa gasesc drumul catre succes si performanta. Pentru toate astea, iti multumesc si imi doresc enorm ca acest calvar prin care treci sa se termine. Ma rog sa ti se faca dreptate!

Vreau sa le multumesc suporterilor echipei Steaua, care ne-au ajutat sa atingem acest nivel. Este randul meu sa va ofer o portie interminabila de aplauze. Acesti fani unici care ne-au purtat in atatea randuri spre victorii si care plang pentru echipa lor, de bucurie sau de tristete, au un merit deosebit in ascensiunea noastra fulminanta.

Nu e o rusine sa plangi atunci cand iti iubesti fara limite echipa cu o loialitate zguduitoare si pura, iar eu am vazut in aceasta perioada multi fani care au plans de bucurie. Sentimentul vostru nu se fabrica si nu se educa! In schimb, creste constant si sigur. Pasiunea voastra incredibila ma face sa fiu si mai mandru atunci cand stiu ca din tot sufletul vostru ati strigat la unison numele meu. Steaua are in spate milioane de fani, care meci de meci ni s-au alaturat, iar impreuna am oferit continuitate „spiritului Stelei”!!!

A fost o onoare deosebita sa impartasesc timp de doi ani cu voi sentimente fantastice, momente unice si clipe de vis. Va multumesc pentru increderea pe care mi-ati acordat-o! Poate ca au fost momente cand v-am dezamagit sau alte momente in care v-am facut fericiti, insa mereu am muncit si mereu am incercat sa fac totul pentru binele acestui club. Steaua nu se opreste in loc pentru nimeni, Steaua nu depinde de nimeni!!!

Steaua merge inainte si din fericire are cheia spre usa care deschide drumul spre reabilitarea fotbalului romanesc. Fiti alaturi de echipa, de viitorul antrenor si acordati-i acelasi respect si acelasi sprijin pe care mi l-ati acordat si mie!

Nu in ultimul rand, le multumesc jucatorilor mei!! Cele doua titluri obtinute in Liga 1, Supercupa Romaniei si accederea in grupele Ligii Campionilor ma fac sa cred ca impreuna am format un grup extraordinar si o echipa de temut. Succesul meu este, totodata, succesul unei echipe de care ma simt tare mandru. Astazi Steaua domina autoritar fotbalul romanesc, este o echipa mare, insistenta, muncitoare, ambitioasa, serioasa si organizata.

Va multumesc baieti!!! Va multumesc pentru eforturile voastre, pentru munca voastra, pentru respectul, sacrificiul si increderea voastra! A fost un adevarat privilegiu sa va fiu antrenor si sa lupt alaturi de voi pentru binele acestui club. Sunt fericit ca am avut ocazia sa va intalnesc pe fiecare dintre voi! Ati scris fara dubii si cu litere de aur cea mai frumoasa pagina din cariera mea de antrenor. Acum este momentul in care trebuie sa continuati sa scrieti! Sa scrieti si sa rescrieti istoria! Ridicati capul din pamant, stergeti-va lacrimile, priviti-va in ochi adversarii si viitorul, luptati pentru Steaua si pentru Romania si nu uitati ca voi aveti sansa sa hotarati ce ramane in urma voastra!!!

SUNT FERICIT ca am antrenat Steaua SI MA SIMT BINE pentru ca am facut performanta! Mereu alaturi de voi!!!”.

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Cum l-a pierdut FCSB la marea rivală Dinamo: „E o investiție!”
Capital.ro
Se verifică banii din cont. Românii care intră în atenția ANAF. Se cer documente doveditoare
Playtech.ro
Criza schimbă tradițiile. Invitații renunță la nunți și aleg să își păstreze banii, se plânge o mireasă: „Caut nuntaşi, am nevoie de alţi prieteni”
Adevarul
CTP îl atacă pe Ilie Bolojan, după ce l-a susținut constant. Motivul supărării: promovarea liberalului Peiu, fost membru AUR și SOS, în funcția de șef al organizației Ilfov
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un șofer a intrat cu mașina într-o mulțime de oameni, în Timișoara! Câte victime sunt
iamsport.ro
A răbufnit la adresa lui Gigi Becali, de ziua finanțatorului FCSB: ”La mulți ani... cu executare! E un hoț”
MediaFlux
Crește vârsta de pensionare din iulie 2026. Reguli noi și pentru pensionarea anticipată
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?