Bulgarii au REŢINUT 32 de imigranţi ilegali care ar fi urmat să ajungă în România

Poliţia de frontieră bulgară a reţinut 32 de imigranţi ilegali aflaţi la bordul unei ambarcaţiuni cu motor în apropierea staţiunii bulgare Sozopol de la Marea Neagră, care ar fi urmat să fie transportaţi în România în schimbul sumei de 2.500 - 6.000 de euro de persoană, informează luni Novinite.
Romania TV
26 mai 2014, 15:01
Bulgarii au REŢINUT 32 de imigranţi ilegali care ar fi urmat să ajungă în România

Niciunul dintre imigranţi nu avea asupra sa acte de identitate, însă 31 dintre ei au afirmat că sunt afgani şi unul iranian. Poliţia a găsit însă asupra lor documente emise de poliţia turcă cu diferite perioada de valabilitate pentru şederea lor pe teritoriul turc.

Ei au afirmat că s-au îmbarcat pe iaht duminică dimineaţa în zona Karaburun, lângă Istanbul, şi că ar fi urmat să fie duşi în România. Căpitanul vasului, un bărbat în vârstă de 39 de ani, a prezentat poliţiei de frontieră o copie a unui act de identitate românesc.

Imigranţii ilegali şi căpitanul ambarcaţiunii au fost arestaţi.

DailyBusiness
Guvernul va declara situație de criză pe piața carburanților și urmează să adopte măsuri pentru protejarea economiei și populației
Spynews
Alertă medicală în România! Trei copii sunt suspecți de malarie după ce au călătorit în Africa
Fanatik.ro
„Dacă dăm cu ele în tribună de la început, e groasă!”. Jucătorii turci de care se teme Meme Stoica la Istanbul
Capital.ro
Legea asociaților de proprietari. Ce drepturi au proprietarii de apartamente. Președintele de bloc e obligat
Playtech.ro
Închiderea balcoanelor de la parter. Reguli de care să ţii cont în 2026
Adevarul
Ipoteză șocantă în cazul copilului căzut de la etajul 9: ce au observat vecinii înainte de moartea băiețelului de 5 ani
wowbiz.ro
Elena Gheorghe a anunțat despărțirea în lacrimi! Artista trece prin momente dificile: „Astăzi ne luăm rămas-bun”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Daniela Ciucă, o asistentă din Vaslui, s-a stins din viață la scurt timp după ce a ieșit din tura de noapte
iamsport.ro
MM Stoica l-a amenințat pe Gigi Becali că pleacă de la FCSB dacă îl transferă pe jucătorul care a făcut videochat cu un alt bărbat: ”Râde lumea de noi!”
MediaFlux
Motivul ascuns al lui Donald Trump. Secretul din spatele războiului din Iran
stirilekanald.ro
(P) Rolul farmacistului în consilierea pacientului cu probleme ale părului
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj