Daciana Sârbu: Suntem mulţumiţi de cele 16 mandate

Europarlamentarul Daciana Sârbu a declarat, joi, că social-democraţii sunt mulţumiţi cu cele 16 mandate obţinute la euroscrutin de alianţa PSD-UNPR-PC.
Romania TV
29 mai 2014, 18:06
Daciana Sârbu: Suntem mulţumiţi de cele 16 mandate

„Suntem mulţumiţi de cele 16 mandate şi ne aşteaptă o perioadă dificilă la Bruxelles sunt convinsă, cu foarte multe atacuri, dar aşa cum au fost cei cinci ani, iarăşi sunt convinsă că delegaţia României, a alianţei PSD-UNPR-PC, îi va apăra pe români şi va apăra România în Parlamentul European. Trebuie să vedeţi declaraţiile colegilor care, din păcate, din nou au intrat în Parlamentul European şi vă rog să mergeţi în arhive să vedeţi cum Monica Macovei a spus despre România că este aproape de război civil, cum a cerut tăierea fondurilor europene, cum continuă să susţină MCV, deşi toate ţările se bat să ridice aceste restricţii”, a spus europarlamentarul, la finalul evenimentului în care Biroul Electoral Central a înmânat certificatele doveditoare ale alegerii lor la scrutinul din 25 mai.

Daciana Sârbu a precizat că s-au spus lucruri foarte grave în Parlamentul European.

„S-au spus lucruri foarte grave în Parlamentul European, lucruri pe care cei de acolo nu sunt obişnuiţi să le audă din partea unui om trimis de o ţară în Parlament să vorbească despre ţara lui aşa. Indiferent ce înseamnă lupta politică este un lucru grav să faci rău ţării în interesul partidului sau a celui care te-a pus pe listă”, a afirmat Sârbu.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Ce mesaj i-a transmis Cristiano Ronaldo fiului său, direct de la CM 2026. Cristiano Ronaldo Jr. a sărbătorit împlinirea a 16 ani
Capital.ro
UE pregătește reguli noi pentru ITP. Ce se schimbă pentru milioane de șoferi și ce mașini riscă să fie respinse
Playtech.ro
Elevii se întorc la școală cu reguli noi. Cum vor arăta testele și evaluările din toamnă. Profesorii care nu respectă noile reguli riscă sancțiuni
Adevarul
Topul destinațiilor de vacanță din Europa în care verile sunt răcoroase, iar peisajele, uluitoare
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
A ascultat de frică și a scăpat cu viață. Femeia care trebuia să sară înaintea Mariei Eduarda s-a retras în ultimul moment
iamsport.ro
Terorizat de un cămătar, Gigi Becali a luat o decizie neașteptată: ”Nu sunt mândru!”
MediaFlux
Arma secretă a lui Donald Trump. Membrii cabinetului său o mănâncă zilnic
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?