The Economist: Mandatul lui Traian Băsescu se încheie în mijlocul unor acuzaţii de trafic de influenţă

The Economist, cea mai influentă publicaţie economico-politică, a publicat un material amplu despre scandalul de corupţie din familia preşedintelui Traian Băsescu.
Romania TV
27 iun. 2014, 12:09
The Economist: Mandatul lui Traian Băsescu se încheie în mijlocul unor acuzaţii de trafic de influenţă

Jurnaliştii de la The Economist arată că mandatul lui Traian Băsescu se încheie în mijlocul unor acuzaţii de trafic de influenţă la nivel înalt.

Publicaţia subliniază şi avantajul pentru social-democraţi în urma acestei lovituri primite de dreapta politicii româneşti.

Premierul Victor Ponta a postat articolul pe o reţea de socializare. „Din păcate, cea mai influenta publicaţie economico-politică din lume publică un articol negativ despre România – nu despre creşterea economică sau reformele structurale din energie ci, bineînţeles, despre Fratele Mircea! Vă recomand să citiţi, chiar dacă asta vă va provoca furie sau ruşine!” a scris Ponta pe Facebook.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Stare de urgență într-un oraș celebru din cauza zăpezii! Vremea extremă a paralizat totul
Fanatik.ro
Ce probleme a avut cu Poliția prefectul de Olt, reținut după ce ar fi tras ilegal cu arme Kalașnikov. Cum s-a terminat totul
Capital.ro
Regulă obligatorie la bloc în România. Toți proprietarii trebuie să plătească, indiferent de etaj. Procedura care se achită la comun
Playtech.ro
Când ai voie să speli haine după Crăciun, potrivit tradiției. Ce spun preoții
Adevarul
Cutremur în armata ucraineană după pierderea Siverskului: comandanți demiși, rapoarte false și decizii care au dus la dezastru
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Dramaturgul Radu F. Alexandru s-a stins din viață în a doua zi de Crăciun
iamsport.ro
Legenda lui Dinamo, dată afară după ce a venit beată la antrenament: ”Miroși a băutură, ce cauți pe teren?! Mergi sănătos, nu am ce discuta cu tine”
MediaFlux
Zelenski face anunțul! Linii roșii înaintea întâlnirii cu Trump
stirilekanald.ro
Crimă șocantă de Crăciun! Un bărbat de 36 de ani, ucis într-un scandal cu peste 20 de persoane. Victima a fost lovită în zona capului de 4 persoane, inclusiv un minor de 14 ani, pe care nu îi cunoștea
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend