Senatorul PSD Daniel Savu: Romania alege intre modelul Basescu-Iohannis si modelul Ponta

"Klaus Werner Iohannis și Elena Udrea au anunțat că intenționează să schimbe guvernul după alegerile prezidențiale și să se întoarcă la politicile economice falimentare ale lui Traian Băsescu", este de părere senatorul PSD, Daniel Savu. 
Romania TV
21 aug. 2014, 12:15
Senatorul PSD Daniel Savu: Romania alege intre modelul Basescu-Iohannis si modelul Ponta

„Desi taierile de pensii si salarii din 2010 au produs multa suferinta in randul populatiei, asa cum recunoaste mai nou si presedintele, vedem ca urmasii sai doresc in continuare aplicarea masurilor de austeritate. Cum ar putea sa rastoarne guvernul altfel decat colaborand, dandu-si mana in numele si in interesul lui Traian Basescu?

La aceste alegeri prezidentiale nu se confrunta partide sau candidati, ci doua modele. Pe de o parte este modelul lui Traian Basescu, imbratisat de Klaus Iohannis, iar pe de alta parte este modelul lui Victor Ponta, model ce are in centru oamenii simpli si urmareste cresterea sustenabila a economiei, prin stimularea crearii de locuri de munca si orientarea fondurilor catre populatie”, scrie Daniel Savu într-un comunicat de presă.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Câți bani a obținut statul din amenzi și sancțiuni. Cum a adus ANAF-ul sute de milioane în plus la buget
Capital.ro
Adevărul despre Călin Georgescu. Doar cine îi citește cărțile poate înțelege: E comunist, cu un cult creștin rescris de el
Playtech.ro
Ce este divorţul gri: fenomentul, din ce în ce mai întâlnit în România
Adevarul
Va reuși UE să finanțeze Ucraina cu banii Moscovei? Ce spun eurodeputații români
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Trei persoane au ajuns la spital după un incident grav în Capitală! O mașină s-a răsturnat după coliziunea cu un alt autovehicul
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”