CUTREMURĂTOR. Mărturie din clubul groazei: „Am simţit cum mi-au luat foc picioarele” VIDEO

Una dintre victimele exploziei din clubul din Sighetu Marmaţiei a declarat, la România TV, cu vocea înecată în lacrimi clipele de groază prin care a trecut.
Romania TV
20 feb. 2012, 08:28
CUTREMURĂTOR. Mărturie din clubul groazei:

Fata a povestit cum în urma impactului puternic al exploziei au fost izbiţi de perete şi cum au început să-i ia foc picioarele.

Cineva şi-a aprins o ţigară, nu am văzut persoana. Ne-am izbit foarte tare de perete şi într-o secundă am simţit că-mi iau foc picioarele. Eram conştientă, dar parcă era totul un vis. Mirosea urât şi simţeam cum iau foc cu totul„, a spus tânăra, îngrozită de amintirile cutremurătoare.

Aceasta a spus plângând că cel mai tare a durut-o atunci când vedea că lumea fugea afară şi nimeni nu îi ajuta şi pe ei să se salveze.

Cel mai tare m-a durut că toata lumea se grăbea să se ducă afară şi nu ne ajuta nimeni„, a declarat aceasta.

Potrivit declaraţiei victimei, rudele sale au venit la spital şi îi sunt alături. Fata a vorbit şi cu una dintre prietenele ei, care nu ştia cât de grave şi de mari are arsurile sau ce s-a întâmplat.

Victima a declarat printre lacrimi şi durere că nici nu vrea să ştie cât de grave sunt arsurile ei şi cât va dura recuperarea.

Nu vreau să ştiu cât durează recuperarea. Mi-e groază„, a spus aceasta.

Tânăra a mai spus că nu a simţit miros de gaz atunci când a intrat în baie. Aceasta a mai precizat că nu au mai fost probleme în trecut la club şi că ea şi prietenele ei mergeau des în aici, deoarece era singurul local mai bun din oraş.

Greşeli grave şi o mulţime de semne de întrebare în ancheta ce trebuie să stabilească împrejurările în care s-au petrecut cele două explozii de la Sighet, care au făcut 17 victime. Directorul firmei de distribuţie a gazelor recunoaşte că gazul nu era oprit atunci când anchetatorii au încercat să afle cauzele exploziei iniţiale.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Frații Nando și Dani Mocanu și-au împodobit apartamentul și se pregătesc de sărbători în Italia. Ce se întâmplă cu cererea de extrădare
Capital.ro
A murit una dintre cele mai mari actrițe. A fost cea mai iubită. Nu o vom uita niciodată!
Playtech.ro
Aurul roşu, condimentul care costă o avere. Are o aromă ușor afumată şi dă o culoare superbă mâncării
Adevarul
Fost membru al CSM, derapaj după referendumul anunțat de Nicușor Dan: „E nebunia unui dictatoraş de operetă care şi-a uitat pastilele”
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Scene neverosimile la Digi Sport! Săpunaru a dat drumul scandărilor în direct: ”M**e, Steaua!”
MediaFlux
Împodobirea mașinilor de Crăciun, un obicei frumos, dar periculos. Ce amenzi riscă şoferi
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet