O victorie în patru meciuri. Ce rezultate au scos în weekend adversarele Stelei şi Astrei, din Liga Europa

Steaua și Astra Giurgiu vor juca în cea de-a doua etapă din grupele Ligii Europa pe data de 2 septembrie, împotriva lui Dinamo Kiev, respectiv Red Bull Salzburg. Steaua va evolua în deplasare, iar Astra pe teren propriu.
Daniel Spătaru
22 sept. 2014, 08:46
O victorie în patru meciuri. Ce rezultate au scos în weekend adversarele Stelei şi Astrei, din Liga Europa

Adversarele Stelei:

Rio Ave – A pierdut acasă, scor 1-2, cu Arouca, suferind astfel primul eșec din noul sezon. Ocupă locul patru în Portugalia, la trei puncte de Benfica, echipa clasată pe primul loc.

Aalborg – Va evolua în această seară, în deplasare, cu Vestsjaelland. Echipa se află pe locul şase, la opt puncte în urma liderului Midtjylland, care are un meci mai mult disputat. Aalborg va juca de la ora 20.00, la Vestsjælland.

Dinamo Kiev – Joacă azi, de la ora 19.00, pe teren propriu, cu Volyn Lutsk. Echipa se află pe locul trei în Ucraina, la patru puncte în urma liderului Şahtior, care are un meci mai mult disputat.

Citeşte şi Steaua, COTĂ FABULOASĂ la câştigarea EUROPA LEAGUE

Adversarele Astrei:

Dinamo Zagreb – A câștigat cu 2-1 în deplasare la a doua clasată, Rijeka și este liderul campionatul Croației, după nouă etape: Dinamo Zagreb are opt victorii şi un egal.

Red Bull Salzburg – A pierdut acasă, scor 2-3, cu Austria Viena, suferind cea de-a treia înfrângere consecutivă în campionat. Echipa se află pe locul doi, la trei puncte distanță de liderul Wolfsberger AC.

Celtic Glasgow – A remizat acasă, cu Motherwell, scor 1-1, și ocupă locul patru în Scoția, la cinci puncte în urma liderului Dundee United.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Elvis Pian a fost eliberat din închisoare. Cum a fost sărbătorită ieșirea lui din spatele gratiilor
Fanatik.ro
L-a dat pe spate pe Gigi Becali: „E de pe altă planetă”. Secretele derby-ului FCSB – Rapid și cum a fost blocat Dobre
Capital.ro
Taxă pentru gunoi. Se majorează tariful începând cu 1 ianuarie 2026. Sunt vizate atât persoanele fizice, cât și cele juridice
Playtech.ro
Staţiunea din România pe primul loc în topul preferinţelor turiştilor pentru sărbătorile de iarnă
Adevarul
Mii de bucureșteni așteaptă de ani recunoașterea unui drept garantat prin lege. Puțini știu că îl pot obține mai repede
wowbiz.ro
Ce a apărut în locul in care Mălina Guler și-a dat ultima suflare. Ipoteze șocante circulă pe internet: „Ar fi căzut 15-20 de persoane din acel bloc… au mai murit 3”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Denise Rifai, pregătită pentru viața în doi! Vedeta Kanal D ne-a dezvăluit planurile sale pentru 2026: „A venit momentul”
iamsport.ro
Discuțiile din culise dintre Gino Iorgulescu și Mugur Isărescu pentru un proiect uluitor în fotbalul românesc, la un mare club
MediaFlux
Ajutoare financiare pentru pensionari. Cine sunt românii care mai primesc sprijin în decembrie
stirilekanald.ro
Putin, decizie halucinantă în privința României! S-a declanșat ALERTA NATO
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet