Percheziţii în Constanţa, la suspecţi de furturi din locuinţe şi infracţiuni economice

Poliţia Română desfăşoară 40 de percheziţii domiciliare, la această oră, în judeţul Constanţa, la locuinţele mai multor persoane bănuite de comiterea de furturi din locuinţe şi infracţiuni economice.
Romania TV
16 oct. 2014, 06:09
Percheziţii în Constanţa, la suspecţi de furturi din locuinţe şi infracţiuni economice

Peste 150 de poliţişti ai Serviciul Poliţiei de Transporturi Maritime Constanţa –I.G.P.R. şi ai Inspectoratului de Poliţiei Judeţean Constanţa efectuează 40 de percheziţii la locuinţele unor persoane bănuite de comiterea de furturi din locuinţe şi infracţiuni economice.

Sunt vizate 30 de persoane bănuite că, în cursul anului 2014, ar fi comis mai multe infracţiuni economice şi contra patrimoniului.

Citeşte şi Percheziţii în Cluj şi Bistriţa-Năsăud, la persoane bănuite de evaziune fiscală şi spălare de bani

Cei în cauză vor fi conduşi pentru audieri la sediul celor două unităţi de poliţie, iar în funcţie de rezultatul acestora vor fi dispuse măsurile legale care se impun.

Activităţile se desfăşoară în cadrul a trei dosare penale aflate în instrumentarea poliţiştilor Serviciul Poliţiei de Transporturi Maritime Constanţa şi I.P.J. Constanţa, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanţa şi a Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța.

Acţiunea beneficiază de sprijinul de specialitate al DIPI.

DailyBusiness
Ministerul Energiei convoacă un comandament de urgență. Sistemul Energetic Național, monitorizat în plin val de caniculă
Spynews
Este oficial! Când începe Insula Iubirii - Reuniuni la Antena 1
Fanatik.ro
Se împlinesc 28 de ani de la ultimul meci jucat de România la Mondiale: Hagi, Popescu și Petrescu, eliminați de Boban, Suker și Asanovic
Capital.ro
Curs valutar marți, 30 iunie. Cât valorează euro, dolarul și lira sterlină. BNR a publicat noile cifre
Playtech.ro
Când scapă Bucureștiul de codul roșu de caniculă. Temperaturile scad simţitor în următoarea perioadă
Adevarul
Țara care dă bani proprietarilor de mașini diesel în loc să le interzică. Combustibilul care înlocuiește motorina clasică
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Peste 1.300 de decese au avut loc în Europa, din cauza caniculei, dintre care 1.000 în Franța. Avertismentul făcut de OMS
iamsport.ro
Renovatio, ultimatum pentru Andrei Nicolescu! De ce depinde soarta președintelui lui Dinamo
MediaFlux
Avertismentul unui doctor pe timp de caniculă privind folosirea aerului condiționat la maximum: Să nu dormim exact în zona de influență directă a aparatului
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?