O bancă din Capitală, JEFUITĂ de un bărbat mascat

Un bărbat mascat a jefuit, marţi, sediul unei bănci din Sectorul 4 al Capitalei, acesta reuşind să fugă cu aproximativ 5.000 de lei.
Iulian Tudor
23 dec. 2014, 13:38
O bancă din Capitală, JEFUITĂ de un bărbat mascat

Incidentul a avut loc în jurul orei 14.00, când un bărbat care avea faţa acoperită cu un fular şi glugă pe cap a intrat în sediul sucursalei BRD de pe strada Şerban Vodă, din Sectorul 4, într-un moment în care unitatea bancară nu se aflau decât casiera şi un alt angajat, potrivit Mediafax.

Agresorul a ameninţat-o pe femeie cu un obiect care părea a fi o armă de foc, iar aceasta i-a dat aproximativ 5.000 de lei.

Poliţiştii i-au audiat pe cei doi angajaţi ai băncii şi încearcă să-l identifice şi să-l prindă pe suspect, acesta fiind căutat inclusiv cu un câine de urmă.

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Lovitură financiară dată de sportivul care și-a înșelat soția cu cea mai bună prietenă a acesteia. Are pe ”masă” 2 milioane de euro
Capital.ro
BNR avertizează asupra riscurilor pentru economia României. Valentin Lazea: Dacă ar exista voință politică am avea venituri
Playtech.ro
Obligatoriu apa gratuită servită la masă în restaurante. „Exact cum se întâmplă în Franța, Spania, Italia și, practic, în toată Europa civilizată”
Adevarul
CTP îl atacă pe Ilie Bolojan, după ce l-a susținut constant. Motivul supărării: promovarea liberalului Peiu, fost membru AUR și SOS, în funcția de șef al organizației Ilfov
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un cunoscut antreprenor din Botoșani s-a stins din viață la 52 de ani. Era tatăl a doi copii
iamsport.ro
Nu îl iartă pe Gică Hagi: ”Nu am cum! E zero”
MediaFlux
România răspunde la amenințările Iranului. Suntem acuzați de complicitate cu SUA în război
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?