Ciprian Marica negociază REVENIREA la Stuttgart

Ciprian Marica este aproape de o revenire la VfB Stuttgart, echipă la care a mai jucat în perioada 2007-2011.
Filip Stan
30 ian. 2015, 20:53
Ciprian Marica negociază REVENIREA la Stuttgart

Ciprian Marica a jucat doar trei meciuri pentru Konyaspor în prima parte a sezonului, după care s-a accidentat la genunchi. După operaţie, internaţionalul român a făcut recuperarea la Stuttgart, semn că încă se află în relaţii bune cu cei de acolo.

Stuttgart are probleme în atac, după ce titularul Ibisevic s-a confruntat cu probleme medicale care l-au scos din formă, iar Ginczek şi Rausch au fost trimişi la echipa secundă. Huub Stevens are nevoie de încă un vârf cu experienţă, care să-l ajute în bătălia pentru evitarea retrogradării, iar acesta ar fi Marica, scrie presa germană, citată de ProSport.

Ciprian Marica a făcut pasul în Bundesliga în vara anului 2007, după ce a decis să se despartă de Şahtior Doneţk. „Şvabii” au plătit atunci 8 milioane de euro, cea mai sumă pe care o cheltuise până atunci pentru transferul unui jucător.

 

DailyBusiness
Cine l-ar putea înlocui pe premierul britanic Keir Starmer, dacă scandalul legat de Epstein va pune capăt mandatului său
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
La doar 22 de ani e în topul Forbes, cu câștiguri de peste 23 milioane de dolari pe an. Ea este tânăra care a uimit la Jocurile Olimpice de iarnă
Capital.ro
ITP 2026. Obligatoriu pentru românii care fac Inspecția Tehnică Periodică a mașinii anul acesta
Playtech.ro
Poţi repara gardul comun pe propria cheltuială: ce scrie în lege, aşa scapi de amenzi
Adevarul
Povestea influencerului american mutat la Oradea, după ce soția sa româncă a fost deportată. „Nu plănuiam să trăiesc în SUA toată viața”
wowbiz.ro
Cine sunt victimele accidentului cumplit din Caraș-Severin. Un tată și cei doi copii ai săi au murit în impactul devastator
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cântăreața de muzică populară Mihaela Cojocaru s-a stins din viață la 52 de ani: „Nu cred așa ceva”
iamsport.ro
”O firmă imensă” din România, în negocieri pentru preluarea Stelei: ”Am asistat la discuții”
MediaFlux
Ilie Bolojan se gândește la demisie. De ce e nemulțumit premierul
stirilekanald.ro
Moartea a făcut prăpăd în Caraș-Severin. Trei persoane au murit după ce un TIR și un microbuz s-au ciocnit violent
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj