Viorel Mocanu, avocatul Oanei Zăvoranu, joacă DUR! A UMILIT-O pe vedetă cu PROPRIILE ei arme

Oana Zăvoranu pare că nu poate scăpa de norul negru de fum din jurul său. După ce a redeschis vechile scandaluri cu mama sa şi după ce a aflat că are probleme grave de sănătate, Oana Zăvoranu a ajuns să se certe cu propriul ei avocat, care încearcă din răsputeri să o scape de dosarele în care este implicată.
Romania TV
26 feb. 2015, 14:08
Viorel Mocanu, avocatul Oanei Zăvoranu, joacă DUR! A UMILIT-O pe vedetă cu PROPRIILE ei arme

Prima apariţie a Oanei Zăvoranu după ce a aflat că este grav bolnavă a avut loc în platoul emisiunii moderate de Dan Capatos. Atunci, vedeta a susţinut că în afară de problemele legate de sănătatea sa, dar şi de noile conflicte cu mama ei, din păcate a ajuns să se certe şi cu avocatul ei, Viorel Mocanu, care deşi a fost plătit nu mai doreşte să îşi facă meseria, scriu cei de la ziarulring.ro.

Dereanjat de aceste acuzaţii, Viorel Mocanu a ieşit public să vorbească despre acuzaţiile aduse de clienta sa, Oana Zăvoranu. Mai mult decât atât, avocatul Oanei Zăvoranu a mai spus că dispariţia clientei sale a fost doar o înscenare, deorece vedeta se afla chiar la el acasă şi se amuza de subiect.

Oana Zăvoranu, atac DUR la Instanţa care a judecat Dosarul Vrăjitoarelor „Zâmbesc duşmanilor şi…!”

„I-aş face un mare deserviciu dacă m-aş apuca să comentez. Am foarte multe detalii pe care publicul nu le ştie, dar deontologia profesională mă obligă să păstrez confidenţialitatea anumitor lucruri. Oana n-ar trebui decât să fie sinceră, e suficient, nu să-şi creeze un motiv să iasă în faţa publicului. Ce a spus la Antena 1 sunt afirmaţii nefondate, nu înţeleg de ce… Am fost la peste 80 de termene, la peste 30 de ore de mediere în favoarea ei şi ea nu şi-a terminat de achitat onorariul. Am depus apelul şi mai avem multe de făcut. Evident că această atitudine a ei va avea repercusiuni asupra colaborării noastre. E normal!

Lucrurile pe care le prezintă sunt neadevărate, dar nu intru în comentarii. Apelul s-a depus din momentul în care ea se juca de-a v-aţi ascunselea cu dispariţia ei în dormitor. Apelul a fost depus a doua zi, când ea era aşa-zis dispărută. Acuzaţiile ei de părtinire cu ţiganii… Faptul că se amână pronunţarea unei hotărâri e legal, corect, se întâmplă în 95% din cauze, iar niciunul dintre apărători, nici măcar procurorul, nu poate să intervină asupra opiniei magistratului şi să-l oblige să dea soluţia mai devreme decât şi-a propus. Nu există text de lege în acest sens şi n-am cum să intervin”, a declarat Viorel Mocanu.

Citeşte şi  Oana Zăvoranu îşi DESFIINŢEAZĂ mama care se află pe patul de spital. Mesajul DUR pe care l-a transmis


DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Andrei Rotaru de la Insula Iubirii a lansat un nou atac la adresa Cristinei Petre! Ce a transmis de această dată
Fanatik.ro
Fata lui Mircea Rednic, distrusă de durere la cinci zile de la tragedia care a lovit familia: „Încă te aștept!”
Capital.ro
Păreau cheltuieli mici, dar la final s-au strâns 4.500 de euro. Ce a făcut o femeie timp de un an
Playtech.ro
Poți cere concediu de pe o zi pe alta? Ce drepturi ai și când te poate refuza angajatorul
Adevarul
„Rămășiță din anii ’90... azi nu mai înseamnă nimic”. De ce își pun mulți șoferi stickere IPA pe mașini și ce spune legea
wowbiz.ro
Nepotul lui Mircea Rednic a murit cu câteva ore înainte de nuntă! Marius Totolici s-a stins în somn la doar 37 de ani. Ce a arătat autopsia?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
11 victime pe un drum din Timiș, după un eveniment rutier cu două autoturisme și un microbuz. Un bărbat și-a pierdut viața
iamsport.ro
Mutu l-a atacat în direct pe Naum: ”Începi emisiunile cu «Bună seara, domnule Becali!». Îl suni mereu ca să crească ratingul”. Ce replică i-a dat jurnalistul
MediaFlux
Trump anunță un nou teritoriu american! Decizia președintelui SUA
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat